مرحله سوم غربالگری کرونا در کرمانشاه انجام می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به برنامه های این دانشگاه برای مبارزه با بیماری کرونا، گفت: مرحله سوم غربالگری کووید ۱۹ در آینده نزدیک در استان انجام می‌شود.

دکترمحمدابراهیم شکیبا روز سه شنبه در نشست بررسی وضعیت تست PCR در استان اظهارداشت: انجام تست PCR برای بیماران بالای ۶۰ سال و داری علامت، همچنین افراد دارای بیماری زمینهای و مادران باردار کاملا رایگان می باشد، اما برای افرادی که بیماری زمینه ای ندارند و سن زیر ۶۰ سال دارند، تست PCR با تعرفه دولتی مصوب شده انجام می شود.
معاون دانشگاه علدم پزشکی کرمانشاه گفت: نمونه گیری انجام شده حتما باید در سامانه ثبت شده و کنترل ثبت پاسخ حداکثر تا ۴۸ ساعت پس از انجام نمونه گیری می باشد.
شکیبا عنوان کرد: ثبت غربالگری و ویزیت هر دو توسط پزشک، ثبت دارو در مراکز ۱۶ ساعته توسط دارو یار انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: نظارت دقیق بر عملکرد رابطان بهداشتی مستقر در بیمارستان از جمله پیگیری و ثبت در سامانه بخصوص ایام تعطیل وجود دارد.

 سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۲۹۶ هزار و ۲۷۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۳۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۶ هزار و ۱۴۷ نفر رسیده است.

سیما سادات لاری روز سه شنبه درباره آخرین وضعیت مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از این ویروس در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز هفت مرداد ۱۳۹۹ و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۶۶۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۶۸۷ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۹۶ هزار و ۲۷۳ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۳۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۶ هزار و ۱۴۷ نفر رسید.

لاری گفت: خوشبختانه تاکنون ۲۵۷ هزار و ۱۹ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۳۹۰۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.