استعدادیابی اولویت هیات ووشو خوزستان است

اهواز – ایرنا – نایب رییس هیات ووشو خوزستان گفت: توجه به رده‌های پایه و استعدادیابی اولویت جدی هیات ووشو خوزستان در سال جاری است و در این راستا برنامه‌های مختلفی برای اجرا داریم.

ندا نیسی چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میل و علاقه به ووشو در استان خوزستان بسیار زیاد است تا حدی که بسیاری از مربیان استان در سالن های ورزشی غیرتخصصی مشغول به فعالیت بوده و این موضوع باعث افزایش جمعیت آماری ووشوکاران شده است.

وی با بیان اینکه ۳۶ باشگاه تخصصی ووشو در خوزستان فعالیت می‌کنند گفت: در حال حاضر ۱۰ هزار ووشوکار در بخش بانوان و آقایان در استان فعالیت می‌کنند که از این تعداد ۶ هزار نفر سازمان یافته هستند.

نایب رییس هیات ووشو خوزستان با بیان اینکه تمام هیات های استان فعال هستند و در بخش پایه‌ها به خوبی عمل می کنند گفت: سرمایه گذاری روی سنین پایه در ورزش به ویژه ووشو بسیار مهم است و باعث می شود آینده ووشو استان تضمین شود. همچنین شاهد حضور ورزشکاران خوزستانی در تیم های ملی باشیم.

وی به نایب قهرمانی نماینده خوزستان در لیگ برتر ووشو بانوان کشور اشاره کرد و گفت: خوشبختانه برخی از بانوان ووشوکار استان جزو نفرات برتر ایران هستند و در اردوهای تیم ملی حضور دارند، همچنین بارها در میادین بین المللی برای کشورمان افتخارآفرینی کرده اند.

نیسی با اشاره به اینکه بیماری کرونا موجب شده تا بسیاری از فعالیت های وررشی از جمله رشته ووشو متوقف شود افزود: امیدواریم هر چه سریعتر این بیماری از کشور ریشه کن شود تا بتوانیم فعالیت های ورزشی را بار دیگر آغاز کینم.

وی در پایان گفت: هیات ووشو خوزستان در چند ماه اخیر با توجه به شیوع گسترده کرونا در استان، اقدام به برگزاری مسابقات مجازی کرد که خوشبختانه استقبال خوبی از این رویدادها به عمل آمد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =