معاون وزیر: برنامه‌های جهش تولید وزارت صنعت مشکلات معیشتی مردم را رفع می‌کند

کرمان - ایرنا - معاون امور حقوقی، مجلس و استان‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پیگیری‌ها و برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت در هفت محور در صورتی که به تمامی بخش های تولید تسری یابد می تواند مشکلات معیشتی مردم را رفع کند.

احمد انارکی محمدی عصر سه‌شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان افزود: برنامه ریزی و پیگیری وزیر صنعت، معدن و تجارت برای حوزه فولاد و سیمان این بخش را ارتقا و توسعه بخشیده و اینک حرف بسیاری در این حوزه‌ها برای گفتن داریم.

وی اظهار داشت: همه بار کشور در سال جهش تولید با وجود مشکلات تحریم‌ها و شرایط دشوار اقتصادی بر دوش وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته زیرا این وزارت در حوزه‌های معیشتی، بازار، اصناف و تولید وظایفی برعهده دارد و باید در این حوزه‌ها پاسخگو باشد.

معاون امور حقوقی، مجلس و استان‌ها وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با اقدامات و برنامه‌ریزی انجام‌شده توسط دولت و این وزارت امیدواریم از بحران فعلی به بهترین نحو ممکن عبور کنیم.

وی اضافه کرد: کرمان در توسعه اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جزو بهترین استان‌های کشور بوده و استاندار مسائل ریز و درشت این استان را خود به دقت پیگیری می کنند و فعالیت نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی حلقه واسط بین مردم و مسئولان تلقی می‌شود.

کرمان استانی ثروتمند اما فقیر است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: کرمان در واقعیت استانی ثروتمند در ظرفیت‌ها اما فقیر است و این ۲ بخش مخالف یکدیگر در این استان کنارهم قرار گرفتند.

حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی افزود: استان کرمان ظرفیت‌های بسیاری در حوزه‌های کشاورزی و صنعت و معدن دارد و همچنین باوجود ظرفیت ها اقدامات قابل توجهی در این استان انجام شده اما در کنار آن فقر و محرومیت نیز بین مردم مشاهده می‌شود لذا در نشستی با حضور مسئولان ملی و استانی باید این موضوع رسیدگی و علت آن شناسایی شود و برنامه‌ریزی کنیم که چالش ها از بین برود.

وی بیان داشت: انگیزه کاری و هم‌افزایی مطلوب مدیران دستگاه‌های اجرایی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استان کرمان و مجموعه سه قوه در شرایط خاص کنونی می‌تواند مشکلات را رفع کند و با این فعالیت‌ها و ریل‌گذاری مناسب در سطح کشور و استان کرمان در سال جهش تولید می‌توانیم شاهد جهش حقیقی در همه حوزه‌ها باشیم.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه موفقیت در هر امری به سه عامل بستگی دارد گفت: حوزه‌های صنعت، معدن، بهداشت و درمان و آموزش و پرورش هرگاه در کنارهم جمع شوند کشور دچار تحولی چشمگیر خواهد شد.

وی تصریح کرد: فعالیت‌ها باید دارای ویژگی سلامت باشد و دستگاه‌های سالم موجب کسب توفیقات بسیاری می‌شوند، صحت ویژگی دوم موفقیت است و اقدامات صحیح را باید ابتدا بشناسیم و نقشه راه و تدبیر صحیح در خود را در موفقیت کشور نشان می‌دهد.

حجت‌الاسلام علیدادی‌سلیمانی افزود: ویژگی سوم سرعت عمل بوده که با عجله در فعالیت‌ها متفاوت است و جمع کردن این سه فعالیت در سطح استان و ملی می تواند ما را ‌به موفقیت برساند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =