عمران‌خان از کنترل کرونا در پاکستان و خطرات بازگشت این ویروس خبر داد

اسلام‌آباد - ایرنا - «عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان با اعلام عملکرد موثر دولت در مهار کرونا و کاهش نرخ مرگ و میر ناشی از ابتلا به این ویروس طی هفته‌های اخیر، خطاب به مردم پاکستان هشدار داد که این وضعیت ناپایدار بوده و در صورت عدم رعایت تمهیدات کرونایی، شاهد موج جدید ویروس کووید-۱۹ در کشور خواهیم بود.

به گزارش ایرنا ،به نقل از گزارش روز سه شنبه تلویزیون دولتی پاکستان (پی تی وی)، عمران‌خان گفت: کاهش نسبی مرگ و میر ناشی از کرونا و کنترل شیوع این ویروس هرگز به معنی پایان این بحران نیست و مردم باید بیشتر تمهیدات بهداشتی را رعایت کنند.

وی با تاکید بر این که پاکستان شیوع کرونا را کنترل کرده است، افزود: مردم باید دست از بی‌احتیاطی برداشته و روزهای آینده به ویژه ایام تعطیلات عید قربان و ماه محرم به رعایت فاصله گذاری اجتماعی پایبند باشند.

عمران‌خان، ابتکار «محدودیت هوشمند» ، طرحی را که دولت پاکستان طی ماه‌های اخیر به صورت هدفمند برای جلوگیری از شیوع کرونا در مناطق مختلف این کشور به اجرا گذاشت، شیوه موثر برای جلوگیری از انتشار ویروس همه گیر کووید-۱۹ توصیف کرد و افزود: هرچند شمار جان باختگان ناشی از ابتلا به کرونا طی روزهای اخیر به طور چشمگیری کاهش داشته است اما این پایان ماجرا نیست و چالش کووید-۱۹ تمام نشده است.

همزمان با اظهارات نخست وزیر پاکستان مبنی بر کنترل ویروس کرونا در این کشور، وزیر بهداشت پاکستان هشدار داد که کوچک‌ترین بی‌احتیاطی از جانب مردم به قیمت موج جدید کرونا و افزایش مجدد میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری تمام خواهد شد.

براساس جدیدترین داده‌های ستاد ملی عملیات و مدیریت مبارزه کرونا در پاکستان، شمار بیماران کرونایی در شهرهای مختلف این کشور به ۲۷۵ هزار و ۲۷ نفر رسیده و تاکنون ۵۸۶۵ نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

براساس نظرسنجی اخیر موسسه گالوپ، ۸۲ درصد مردم پاکستان از اقدامات دولت این کشور در مدیریت شیوع ویروس کووید-۱۹ رضایت دارند و ۱۸ درصد نیز تدابیر مهار کرونا را کافی ندانستند.

کووید-۱۹ یا همان ویروس کرونا هفتم اسفند سال گذشته توسط وزارت بهداشت پاکستان با شناسایی نخستین مورد در شهر «کراچی» اعلام شد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =