۷ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۰
کد خبرنگار: 2221
کد خبر: 83888153
۰ نفر

برچسب‌ها

۴۶۵ آموزشگاه عشایری خوزستان در وضعیت خطرآفرین هستند

اندیمشک-ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش عشایر خوزستان گفت: از تعداد ۶۹۹ آموزشگاه عشایری در ۱۴ شهرستان استان ، شرایط فیزیکی ۴۶۵ مدرسه در وضعیت خطرآفرین است.

به گزارش ایرنا مرادعلی سعیدی پور سه‌شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان اندیمشک افزود: مشکلات آموزش و پرورش عشایر بسیار گسترده هستند، مشکل ما شبکه آموزشی شاد نیست بلکه وضعیت فیزیکی مدارس است که برای ما به عنوان یک دغدغه جدی مطرح است.
وی اظهار داشت: از ۶۹۹ آموزشگاه  عشایری ۲۳۵ آموزشگاه تقریبا ساختمان های سرپا و قابل استفاده دارند و خطرافرین نیستند اما ۴۶۵ مدرسه خطرافرین هستند و در صورت فعالیت آموزشی ،هرلحظه احتمال ریزش آنها و بروزخطر برای دانش آموزان وجود دارد.
 وی با اشاره به وضعیت کلی مدارس عشایری افزود:۳۵ ساختمان که اوایل انقلاب ساحته شده به علت گذر زمان وضعیت مخروب دارند و سایر مدارس عشایری شامل ۱۳۷ کانکس ، ۷۰ مدرسه سنگی ،۱۶۳ مدرسه چادری و ۶۰ مدرسه استیجاری هستند.

سعیدی پور  با اشاره به جمعیت دانش آموزان عشایری ۱۳ هزار و ۵۱۸ دانش‌آموزی استان و یک هزار و ۲۵۰ معلم گفت: در مقطع ابتدایی در ۵۹۷ اموزشگاه،  ۹ هزار و ۷۶۷ دانش اموز و ۹۴۷ معلم  ، در مقطع متوسطه اول ۷۸ آموزشگاه با  ۲ هزار و ۵۶۵ دانش آموز و ۲۲۰ معلم و در مقطع متوسطه دوم  ۱۸ اموزشگاه ، ۹۳۸ دانش آمووز و ۵۸ معلم داریم ، همپنین ۲۰۸ دانش آموز عشایری و ۲۲ معلم در ۶ آموزشگاه کارودانش در حال فعالیت آموزشی هستند .
وی گفت:در اندیمشک ۶۷ اموزشگاه شامل ۶۴ مدرسه ابتدایی و سه آموزشگاه متوسطه فعال هستند که دانش اموزان ابتدایی ۳۵۰ نفرند،در مقطع متوسطه اول ۱۰۰ دانش آموز  و  ۱۸۰ نفر هم نوآموز داریم.
سعیدی پور اظهار داشت:وضعیت فیزیکی مدارس عشایری اندیمشک هم مطلوب نیست،۱۶ ساختمان بلوکی در این شهرستان داریم اما بقیه ساختمانها هم نامناسب هستند.
وی گفت:تلاش می کنیم هفت ساختمان نامناسب آموزش عشایر را ساماندهی کنیم البته با همکاری اداره کل نوسازی مدارس استان تلاش می شود این تعداد به ۱۶ مدرسه برسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =