۱۷۰ درصد از تسهیلات اشتغال شهرستان بروجن جذب شد

شهرکرد- ایرنا- فرماندار بروجن گفت: از ابتدای اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری تاکنون ۱۷۰ درصد از سهمیه تسهیلات اشتغال‌زایی این شهرستان جذب شده است.

مسعود ملکی روز سه‌شنبه در نشست توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی روستایی شهرستان بروجن تاکید کرد: سهمیه این شهرستان در طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری ۲۲۰ میلیارد ریال بود که با پیگیری‌های انجام شده مسوولان شهرستان بروجن، تاکنون ۳۷۵ میلیارد ریال در این بخش جذب شد.
ملکی تصریح کرد: این میزان تسهیلات برای اشتغال‌زایی ۷۱۴ نفر به ۳۶۴ طرح پرداخت شده است.
وی یادآور شد: این تسهیلات با نرخ ۶ درصد به متقاضیان واجد شرایط روستایی و عشایری شهرستان بروجن پرداخت و در سامانه کارا ثبت شده است.
فرماندار بروجن با اشاره به وجود ۴۳ روستا در این شهرستان اظهار داشت: از این تعداد ۲۲ روستا به‌عنوان هدف در طرح توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی روستایی قرار دارد.
وی گفت: این روستاها شامل کلبی‌بک، گلوگرد، خدرآباد، سلطان‌آباد، آقبلاغ، متویی، سیف‌آباد، سیبک، ساکی‌آباد، احمدآباد، آورگان، خانی‌آباد، سولگان، دوراهان، دستگرد، ده‌توت، امام‌قیس، ده‌خدا، گدارکبک، کردشامی، چشمه‌علی و له‌دراز است.
ملکی تاکید کرد: بخشداران شهرستان بروجن موظفند هر چه سریع‌تر نسبت به برگزاری نشست‌های تخصصی با دهیاران و اهالی روستاهای هدف برای اجرایی شدن این طرح اقدام کنند.
ملکی تصریح کرد: مسوولان دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری و شهرستان بروجن فعالیت جدی‌تر در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، زیربنایی، و معیشتی را مورد توجه قرار دهند.
وی اظهار داشت: انتظار می‌رود اعتبارات و بودجه‌ها براساس اسناد بالادستی و مزیت‌های موجود تخصیص داده و یا هزینه شود.
فرماندار بروجن گفت: مسوولان دستگاه‌های اجرایی باید مشکلات موجود در مسیر اجرای طرح‌های توسعه‌ای این شهرستان را شناسایی و راهکارهای عملیاتی برای رفع آن را ارایه کنند.
ملکی تاکید کرد: شهرستان بروجن در بخش‌های صنایع‌دستی، کشاورزی، باغداری و صنعت ظرفیت‌های مطلوبی دارد.
به گزارش ایرنا، بروجن در ۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =