۷ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۲۷
کد خبرنگار: 1335
کد خبر: 83888129
۰ نفر

برچسب‌ها

صرفه‌جویی ۶۰ میلیون یورویی با داخلی‌سازی لوله‌های نفتی

تهران - ایرنا - رئیس  سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در بازدید از مجتمع لوله گستر اسفراین گفت: خوشبختانه با اعتماد مجموعه وزارت نفت به توان تولید داخلی حدود  ۴۰ هزار تن انواع لوله‌های بدون درز جداری و جریانی در این مجموعه سفارش‌گذاری شده  که با تولید آن‌ها از خروج بیش از ۶۰ میلیون یورو ارز جلوگیری می‌شود.

به گزارش سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، «امیر بیات» با اشاره به  اینکه ایدرو در مجتمع لوله گستر فنآوری ، تجهیزات فنی و مهارت نیروی انسانی برای تولید این لوله‌های خاص را دارا است ، رویکرد وزارت نفت در تامین داخلی  این کالای مهم را مایه تحرک اقتصادی در این عرصه برشمرد .

وی همچنین خواستار تجمیع بهینه سفارشات پیمانکاران نفتی برای تنظیم برنامه تولید ، ارتقا بهره‌وری و کاهش ضایعات و نیز متعادل‌سازی مراحل تامین مالی برای تهیه مواد اولیه شد.

همچنین  به گفته بیات علاوه بر جلوگیری از خروج ارز  هزینه تمام شده نهایی  این میزان سفارش‌ها برای صاحبان کالا  نزدیک به ۴ هزار و پانصد میلیارد ریال  ارزان‌تر تمام می‌شود .

رئیس هیات عامل ایدرو افزود : برای تامین شمش مورد نیاز کارخانه  لوله‌گستر که از سوی  مجتمع فولاد اسفراین تامین می‌شود ،  به ۳۰ هزار تن آهن اسفنجی به عنوان مواد اولیه  نیاز است که تامین آن از طرق مختلف با همکاری وزارت صمت و سایر بخش‌های مرتبط در حال انجام است .

۲ مجتمع بزرگ و مهم صنعتی فولاد و لوله گستر اسفراین  از شرکت‌های تحت پوشش ایدرو، به عنوان  قطب صنایع بزرگ استان خراسان شمالی محسوب می‌شوند.

مجتمع صنعتی فولاد اسفراین بزرگترین تولیدکننده قطعات و مقاطع فولاد آلیاژی در خاورمیانه است که امکان ساخت ۱۴۰ گونه فولاد آلیاژی را دارد.

شرکت لوله گستر اسفراین نیز به عنوان تنها تولیدکننده لوله‌های فولادی بدون درز در کشور مطرح است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha