یال جنوب شرقی دماوند به نام وقف در سامانه سازمان ثبت اسناد تثبیت نشده است

تهران- ایرنا- معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: یال جنوب شرقی قله دماوند به نام وقف در سامانه کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تثبیت نشده است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از مرکز رسانه قوه قضاییه، سید صادق سعادتیان با تاکید دوباره مبنی بر اینکه اراضی قله دماوند وقف نشده است، افزود: پلاک‌ ثبتی‌ای که این روزها در مورد آن سخن گفته می‌شود؛ در منطقه ملار و با فاصله دورتری از اراضی دماوند است.
وی به تشکیل کارگروهی متشکل از اداره منابع طبیعی و ثبت اسناد مازندران و با دعوت از سازمان اوقاف به منظور رسیدگی به این موضوع خبر داد.
سعادتیان اظهارداشت: یال مربوط به منطقه یخ کر یا همان یال جنوب شرقی قله دماوند هم به نام وقف در سامانه کاداستر سازمان ثبت اسناد تثبیت نشده است.
معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تصریح کرد: پیرو اقداماتی که برای املاک دولتی و تثبیت اراضی ملی در قله دماوند صورت گرفت، سازمان ثبت در تثبیت مالکیت اراضی دولتی با پلاک‌های ثبتی ۶۸ و ۶۹ مواجه شدند که در آن برای پلاک ۱۲۰ من محلی بذرافشان از اراضی ملار به عنوان وقف اقدام شده است.
سعادتیان از بررسی این موضوع در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خبر داد.  

به گزارش ایرنا، یکی از نشریات به تازگی در گزارشی به نقل از سازمان جنگلها از صدور سند وقف یک برش از کوه دماوند به نام سازمان اوقاف خبر داد. 

 سازمان اوقاف و امور خیریه در اطلاعیه‌ای، خبر اخذ سند وقفی برای بخشی از کوه دماوند را قویا تکذیب ‌کرد.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha