پاکستان ظرفیت بالایی برای نشر معارف اهل بیت(ع) دارد

بندرعباس- ایرنا- رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کراچی پاکستان گفت: در حوزه پاکستان کارهای خوبی در رابطه با شناخت اهل بیت(ع) در حوزه نهج البلاغه و صحیفه سجادیه صورت گرفته و ظرفیت‌های بسیاری نیز در حوزه‌ها وجود دارد.

سیدحسین تقی‌زاده روز سه‌شنبه در وبینار هم‌اندیشی پیرامون ویژه‌برنامه‌های بین‌المللی کنگره امام سجاد(ع) اظهارداشت: امام سجاد(ع) در جو خفقانی که بعد از کربلا بر جامعه اسلامی حاکم شده بود حرکت بزرگی را در احیای این جریان آغاز کردند و این احیاگری در قالب «صحیفه سجادیه» ارائه شد و معارف بلند و آموزه‌های الهی و انسانی از طریق این کتاب بیان و در اختار جامعه قرار گرفت.

وی افزود: با وجود همه اقدامات ارزشمندی که کنگره بین‎المللی امام سجاد(ع) در طول ۹سال گذشته داشته است، اما در عین حال وقتی در جامعه مسلمانان در کشورهای مختلف حضور پیدا می‌کنیم، از نزدیک می بینیم که همچنان راه زیادی باقی مانده و عطش مردم به معنویت روزبه روز بیشتر می شود.

رایزن فرهنگی ایران در کراچی پاکستان بیان داشت: از همین رو فکر می‌کنم اگر بتوانیم نشست‌های متعددی قالب وبینارهای مختلف، انتشارمقاله در روزنامه‌ها، یا گفتگوی رسانه‌ای در شبکه‌های رادیو تلویزیونی در محافل مختلف در کشور پاکستان داشته باشیم این امر می‌تواند موثر باشد.

تقی‌زاده درخواست کرد: محتوا و مطالبی که در مرکز تخصصی امام سجاد(ع) آماده شده در اختیار رایزن فرهنگی ایران در پاکستان قرار بگیرد تا بتوانیم آنها را در میان مردم و علاقمندان تبیین و تشریح کنیم.

وی هم‌چنین پیشنهاد کرد در ایام شهادت امام سجاد(ع) همزمان با ایران، یک وبینار در پاکستان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای عموم مردم درکویته پاکستان برگزار شود زیرا عموما افراد محقق و پژوهشگر و جامعه نخبگانی در وبینارها شرکت می‌کنند اما اگر بتوانیم این معارف را به میان عموم مردم ببریم و آنها را با آموزه‌ها و معارف امام سجاد علیه السلام آشنا کنیم بسیار مفید و ارزشمند خواهد بود.

هم‌اندیشی مجازی پیرامون ویژه‌برنامه‌های بین‌المللی کنگره امام سجاد(ع) که با حضور مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس ستاد فهمای کشور، دبیر کنگره و رایزنان فرهنگی کشورهایی نظیر الجزایر، لبنان، ژاپن، عراق، ترکمنستان، سوریه، تایلند، هند و عمان برگزار شد.

کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) با هدف نشر معارف و سیره آن حضرت از ۱۲ تا ۲۵ محرم در هرمزگان برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =