مادران شهیدان حیدریان و عسگریان آسمانی شدند

تهران - ایرنا- مادران شهیدان «جعفر و ابوالفضل حیدریان فردویی» و «احمد و محمود عسگریان»، جانباز «اصغر حیدریان»  و «افشین آشناور» سرباز دلاور مرزبانی آسمانی شدند.

به گزارش روز سه‌شنبهایرنا، بانو «حاجیه اویسی» مادر ایثارگر شهیدان «جعفر و ابوالفضل حیدریان فردویی» از شهدای خطه شهیدپرور روستای فردو آسمانی شد و به دیدار حق شتافت.
مراسم تشییع و تدفین پیکر مطهر این مادر بزرگوار در شهر شهید پرور قم برگزار شد.


شهید جعفر حیدریان متولد شهریور سال ۱۳۳۵ بود. وی در فروردین سال ۱۳۶۱ در عملیات فتح المبین، منطقه تپه چشمه به شهادت رسید.
برادرش ابوالفضل حیدریان که ۱۰ سال از جعفر کوچکتر بود در بهمن همان سال در منطقه عملیاتی رقابیه در والفجر مقدماتی، براثر اصابت ترکش به سر و سینه به درجه رفیع شهادت نایل آمد.
اصغر حیدریان نیز یکبار در عملیات والفجر مقدماتی در سال ۱۳۶۱ و یکبار نیز در شرق دجله در سال ۱۳۶۴ به درجه جانبازی نایل آمد، این جانباز سرافراز نیز در سال ۱۳۸۸ جان به جان آفرین تسلیم کرد.

مادر شهیدان «عسگریان» به دیدار حق شتافت

مرحومه حاجیه خانم «جهان علی‌نژاد» مادر شهیدان «احمد و محمود عسگریان» از استان فارس دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

مرحومه حاجیه خانم علی‌نژاد مادر جانباز ۴۰ درصد متوفی «ابوالقاسم عسگریان»، در سن ۸۴ سالگی دعوت حق را لبیک گفت.
پیکر آن مرحومه در شیراز تشییع و در گلزار مطهر شهدا به خاک سپرده شد.
شهیدان محمود و احمد عسگریان به ترتیب ۲۰ تیرماه سال ۱۳۶۴ و ۳۱ تیرماه سال ۱۳۶۷ در مناطق غرب رودخانه میم و شلمچه به شهادت رسیدند و جانباز ۴۰ درصد متوفی ابوالقاسم عسگریان نیز ۲۱ بهمن ماه سال ۱۳۶۴ در عملیات والفجر هشت بر اثر اصابت ترکش به سر به فیض جانبازی نائل شد.
داماد این خانواده، شهید «حسین محمدمرادپور» نیز ۲۷ خردادماه سال ۱۳۶۷ در عملیات بیت‌المقدس هفت در منطقه شلمچه به شهادت رسید.

جانباز سرافراز ۷۰ درصد مشهدی به کاروان شهدا پیوست

«عبدالله رمضانی» جانباز سرافراز ۷۰ درصد از استان خراسان رضوی پس از تحمل سال‌ها درد مجروحیت به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

جانباز رمضانی در سن ۵۶ سالگی بر اثر مجروحیت فراوان دوران دفاع مقدس، بامداد امروز سه‌شنبه در بیمارستان ارتش به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
مجروحیت این جانباز سرافراز سوختگی شدید اعضای بدن بود که در این دو سال اخیر عفونت و بیماری به‌تمامی اعضای بدن این ایثارگر سرایت کرده بود.
مراسم تشییع این شهید والامقام به خاطر شرایط فوق‌العاده مشهد مقدس برگزار نمی‌شود و پیکر این شهید والامقام با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ادای احترام در گلزار شهدای «بهشت رضا» مشهد مقدس در جوار یاران شهیدش به خاک سپرده می‌شود.
شهید عبدالله رمضانی در نهم آبان ۱۳۴۳ در نیشابور چشم به جهان گشود و در هفتم مرداد ۱۳۹۹ به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

شهادت «افشین آشناور» مرزبان گیلانی در منطقه عملیاتی در مرز پیرانشهر

«افشین آشناور»، سرباز وظیفه اهل روستای زیده، اهل استان گیلان و شهر فومن، سرباز مرزی پیرانشهر، در روز گذشته حین اجرای گشت و کمین و انجام مأموریت محوله در مرز پیرانشهر به شهادت رسید.


مراسم تشییع پیکر این شهید بزرگوار در هنگ مرزی پیرانشهر و صبح امروز سه‌شنبه در ستاد فرماندهی انتظامی استان گیلان برگزار شد.
پیکر این شهید مدافع وطن در زادگاهش روستای زیده شهرستان فومن تشییع و به خاک سپرده شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =