فرمت جدید و کرونایی کونکاکاف برای برگزاری انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲

تهران- ایرنا- کنفدراسیون فوتبال آمریکای شمالی و مرکزی و کارائیب (کونکاکاف) از فرمت سه مرحله‌ای برگزاری دیدارهای مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر رونمایی کرد.

پاندمی ویروس کرونا تغییراتی را در روند انتخابی ایجاد کرده است که یکی از این تغییرات حضور هشت تیم به جای ۶ تیم در مرحله پایانی است.

مرحله اول در اکتبر شروع می‌شود؛ زمانی که تیم‌های رده ششم تا سی‌وپنجم در رنکینگ منطقه‌ای تا روز ۱۵ جولای، در ۶ گروه از پیش سیدبندی شده و پنج تیمی تقسیم می‌شوند و السالوادور، کانادا، کوراکائو، پاناما، هایتی و ترینیداد و توباگو تیم‌های اول سیدهای یک تا ۶ هستند.

هر تیم در این ۶ گروه بازی خانگی و خارج از خانه برگزار می‌کند و تیم‌های اول هر گروه به مرحله دوم که در ماه مارس برگزار می‌شود، راه پیدا می‌کنند.

مرحله دوم با قالبی حذفی مابین برندگان گروه‌های اول و گروه ششم، گروه دوم و گروه پنجم و گروه سوم و گروه چهارم انجام خواهد شد و برندگان هر کدام از دیدارها راهی فینال هشت می‌شوند.

در مرحله پایانی، که در فاصله ژوئن ۲۰۲۱ تا مارس ۲۰۲۲ برگزار می‌شود، سه تیم راه یافته از دور قبل بعلاوه پنج تیم برتر کنفدراسیون شامل مکزیک، آمریکا، کاستاریکا، جامائیکا و هندوراس با یکدیگر روبرو می‌شوند.

با برگزاری دیدارهای رفت و برگشت مشابه مرحله اول، سه تیم پایانی راهی قطر خواهند شد و این در حالی است که تیم چهارم دیدار پلی‌آف را با تیمی که بعدا مشخص می‌شود، برگزار خواهد کرد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha