توسعه تسلیحات ما منطبق بر شناخت واقعی از نقاط ضعف و قوت دشمن است

تهران- ایرنا- فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: توسعه تجهیزات و تسلیحات ما منطبق بر تهدید و شناخت واقعی از نقاط ضعف و قوت دشمن بوده و رزمایش‌های سپاه با هدف اطمینان از صیانت مقتدرانه از منافع ملت ایران برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه، سرلشکر پاسدار حسین سلامی در حاشیه برگزاری مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۴ سپاه که از روز سه‌شنبه در منطقه عمومی خلیج فارس و تنگه هرمز آغاز شده است، اظهار داشت: سیاست‌های ما برای صیانت از منافع حیاتی ملت عزیز ایران دفاعی است، به این مفهوم که ما از ابتدا به هیچ کشوری تهاجم نخواهیم کرد، اما در تاکتیک و عملیات کاملا تهاجمی هستیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه فضای عمل ما در سطح راهبردی دفاعی است، اما در سطوح عملیات و تاکتیک سراسر تهاجم هستیم، افزود: آنچه امروز در این رزمایش در سطح نیروهای هوافضا و دریایی به نمایش درآمد سراسر تهاجمی بود.

سلامی با بیان اینکه در سطح عملیات و تاکتیک هجومی هستیم و ابتکار عمل را به دست می‌گیریم، عنوان کرد: تهاجم به واحدهای شناوری دشمن در صورتی که بخواهند تعرضی به منافع ما داشته باشند، با ترکیبی از عملیات تهاجم‌ موشکی و رزم واحد شناوری در سطح دریا همراه با مین‌ریزی آفندی توسط شناورهای هجومی در این رزمایش به نمایش درآمد.

وی با تاکید بر اینکه از تاکتیک‌های هجومی به استراتژی دفاع می‌رسیم، خاطرنشان کرد: به منظور تمرین سطوح رزمی در عملیات‌های مشترک بین نیروهای چندگانه سپاه و اطمینان یافتن از صیانت مقتدرانه از منافع حیاتی ملت‌ عزیز ایران، این رزمایش‌ها را برگزار می‌کنیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: ترکیبی از مهارت و فن درست و تکنیک صحیح بکارگیری تجهیزات، تاکتیک‌های ابتکاری مبتنی بر خلاقیت‌ و نوآوری در میدان عمل، فضای رزمایش‌های ما را شکل می‌دهد تا در شرایط واقعی با ابهام مواجه نباشیم.

سطح رزمایش‌های سپاه با سناریوپردازی براساس دشمنان واقعی است

سلامی سطح رزمایش‌های سپاه را وسیع، نزدیک به واقعیت و با سناریو پردازی بر اساس دشمنان واقعی عنوان و اظهار داشت: توسعه تجهیزات و تسلیحات ما منطبق بر تهدید و شناخت واقعی از نقاط ضعف و قوت دشمن است؛ دکترین دفاعی ما بر پایه تولید تجهیزات بومی بوده و در هر رزمایش نسبت به رزمایش قبل کیفیت تجهیزات به روز شده و تجهیزات تولید جدید را در معرض آزمایش قرار می‌دهیم و آن را در میدان واقعی به‌کار می‌گیریم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =