دولت لبنان علیه صهیونیست‌ها در سازمان ملل شکایت می‌کند

تهران-ایرنا- دولت لبنان روز سه‌شنبه اعلام کرد که در اعتراض به تجاوز روز گذشته رژیم صهیونیستی به مزارع شبعا در جنوب این کشور،‌ فردا چهارشنبه به سازمان ملل علیه این رژیم شکایت می‌کند.

 به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، کابینه این کشور در جلسه‌ای که در کاخ بعبدا و به ریاست میشل عون رئیس‌جمهوری برگزار شد، تصمیم گرفت در اعتراض به تجاوز روز گذشته اسرائیل به جنوب لبنان، به سازمان ملل شکایت کند. 

ناصیف حتی وزیر خارجه لبنان گفت: کابنیه تجاوز اسرائیل را محکوم می‌کند و فردا چهارشنبه‌ شکایت خود را علیه این تجاوز به شورای امنیت ارائه می‌کند. 

وی تاکید کرد: ما همچنان به قطعنامه ۱۷۰۱ پایبندیم.

قطعنامه ۱۷۰۱ پس از جنگ 33 روزه به تصویب شورای امنیت رسید که در آن بر جلوگیری از برخورد و تنش بین لبنان و رژیم صهیونیستی تاکید شده است.

پیش از نشست کابینه نیز جلسه شورای عالی دفاع برگزار شد که در آن، میشل عون تجاوز روز گذشته اسرائیل به جنوب لبنان را محکوم کرد و آن را تهدیدی برای برهم زدن آرامش جنوب این کشور توصیف کرد.

وی در ادامه اشاره کرد که این حمله در حالی صورت گرفته که شورای امنیت به زودی درباره وظایف و ماموریت‌های نیروهای حافظ صلح سازمان ملل (یونیفل) در جنوب لبنان نشست برگزار خواهد کرد.

حسان دیاب نخست وزیر لبنان نیز پیشتر در واکنش به این حمله رژیم صهیونیستی گفت: اسرائیل با تشدید تنش نظامی خطرناک بار دیگر حاکمیت لبنان و قطعنامه ۱۷۰۱ را نقض کرد.

وی افزود: دشمن به دنبال این است که وظایف نیروهای یونیفل در جنوب لبنان را به نفع خود تغییر دهد.

رسانه‌های اسرائیلی روز دوشنبه از وقوع چند انفجار و تبادل آتش در مزارع اشغالی شبعا و تپه های کفرشوبا در مناطق مرزی لبنان و فلسطین اشغالی خبر دادند.

بر اساس ادعای رسانه های رژیم صهیونیستی، نیروهای این رژیم به سمت نیروهای حزب‌الله که سعی داشتند وارد فلسطین اشغالی شوند،‌ آتش گشودند.

حزب الله لبنان  با صدور بیانیه ای ادعای رژیم صهیونیستی را مبنی بر اینکه حمله و درگیری روز دوشنبه در جنوب لبنان از سوی نیروهای حزب الله آغاز شد، تکذیب کرد.

به دنبال شهادت یکی از نیروهای حزب الله لبنان در سوریه در حمله هفته گذشته رژیم صهیونیستی به فرودگاه دمشق، طی روزهای اخیر رژیم صهیونیستی از ترس انتقام حزب الله، به حضور نظامی خود در مرز با لبنان افزوده بود.

در روزهای اخیر گمانه زنی های زیادی درباره واکنش حزب الله به اقدام اسرائیل در محافل سیاسی و رسانه ای مطرح شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =