پیام رییس فدراسیون جهانی: کاراته می‌تواند به المپیک کمک کند

تهران- ایرنا- در فاصله یک سال تا شروع رقابت‌های کاراته در مسابقات المپیک توکیو، رییس فدراسیون جهانی کاراته پیامی را صادر کرد.

شمارش معکوس برای آغاز رقابت‌های کاراته در مسابقات المپیک توکیو آغاز شده است. طبق اعلام قبلی کمیته بین المللی المپیک، مسابقات کاراته المپیک توکیو در دو بخش مردان و زنان طی روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ مردادماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

در فاصله یک سال تا آغاز این مسابقات، فدراسیون جهانی به‌دنبال راه اندازی کمپینی است تا توجه جامعه ورزش را به حضور کاراته در توکیو جلب کند.

در همین خصوص «آنتونیو اسپینوز"» رییس فدراسیون جهانی در پیامی عنوان داشت: کاراته نشان داده که می‌تواند ارزش بیشتری به مسابقات المپیک دهد. اکنون در فاصله یک سال تا شروع مسابقات ما برای نشان دادن بزرگی و جذابیت کاراته تلاش می‌کنیم. اعضای خانواده کاراته در کنار یکدیگر قوی هستند.

مسابقات کاراته با حضور ۸۰ ورزشکار در المپیک توکیو برگزار می‌شود.

طبق برنامه اعلام شده ۱۴ مردادماه رقابت‌های کاتای انفرادی زنان، مبارزات وزن منهای ۶۷ کیلوگرم مردان و منهای ۵۵ کیلوگرم زنان برگزار می‌شود.

۱۵ مردادماه رقابت‌های کاتای مردان، مبارزات وزن منهای ۶۱ کیلوگرم زنان و منهای ۷۵-کیلوگرم مردان و ۱۶ مردادماه مبارزات وزن ۶۱+ کیلوگرم زنان و ۷۵+ کیلوگرم مردان برگزار خواهد شد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha