فرماندار لارستان: همراهی ائمه جمعه، زمینه‌ساز توسعه این شهرستان است

لارستان- ایرنا- معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان لارستان گفت: هم‌افزایی مثبت، همراهی و همگرایی ائمه جمعه و روحانیون با مسوولان، به عنوان یکی از شاخص‌های اساسی در توسعه و زمینه ساز فعالیت های اجرایی این شهرستان است.

جلیل حسنی، سه‌شنبه در دیدار با امام جمعه لار افزود: در سایه وحدت، یکپارچگی و انسجام میان مسوولان و ائمه جمعه، آرامش و امنیت بر جامعه حاکم می‌شود و بدون شک مسیر خدمت رسانی به مردم نیز بهبود خواهد یافت.

وی بیان کرد: یکی از مهمترین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران، برپایی و اقامه نماز جمعه است که موجب اتحاد و برادری در جامعه اسلامی می‌شود.

فرماندار ویژه شهرستان لارستان، نماز جمعه را فضایی برای همدلی و وفاق دانست و اظهار داشت: ائمه جمعه این شهرستان نیز با استفاده از تریبون نماز جمعه، وحدت، همدلی و انسجام را در بین مسوولان و مردم منطقه به وجود آورده‌اند.

حسنی، از نماز جمعه به عنوان پایگاه ترویج فرهنگ والای اسلامی، روشنگری و محور وحدت یاد کرد و از امام جمعه لار و دیگر ائمه جمعه این شهرستان اعم از شیعه و سنی برای همراهی، همدلی و ایجاد وحدت بین مردم و مسوولان، قدردانی کرد.

وی ادامه داد: امیدواریم همچون گذشته با تدبیر هدفمند، هوشمندانه و اقدامات مسوولانه ائمه جمعه، شاهد تسهیل و تسریع بهتر در فرآیند امور این شهرستان باشیم.

نماز جمعه در همه ابعاد جامعه تاثیرگذار است 

امام جمعه لار هم در این دیدار با اشاره به ظرفیت بالای نماز جمعه در جامعه اسلامی، گفت: این آیین معنوی، محور مسائل دینی، مذهبی و سیاسی است.

حجت‌الاسلام سید مختار موسوی، آگاهی بخشی، وحدت و همبستگی را از دیگر دستاوردهای نماز جمعه برشمرد و بیان داشت: نماز جمعه در همه ابعاد جامعه اثر گذار است.

وی، همکاری و هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی لارستان را با ستاد نماز جمعه این شهرستان قابل قبول دانست و بر افزایش این تعامل برای بهره‌مندی هر چه بیشتر از ظرفیت‌های نماز جمعه تاکید کرد.

امام جمعه لار اظهار داشت: نماز جمعه، دژ محکمی برای حراست از دستاوردهای نظام است و کارکرد آن دارای ساختار دائم و اساسی در حوزه دینی و سیاسی است.

موسوی، با بیان اینکه همه ما باید در مسیر تحقق منویات رهبر معظم انقلاب حرکت کنیم، ادامه داد: ما امروز در جایگاه خدمت به مردم قرار داریم و باید با وحدت و همدلی برای انجام بهتر و امیدبخش امورمردم نهایت توان خود را برای حل مسائل و مشکلات آنان بکار ببندیم تا شرمنده آنها نشویم.

وی افزود: آرامش، امنیت و بهبود امور در سایه هم‌افزایی، انسجام و همگرایی مردم، مسوولان و ائمه جمعه و همه دلسوزان به این نظام و انقلاب حاصل می‌شود.

در ادامه این دارد، فرماندار ویژه شهرستان لارستان با اهدای لوح سپاس از امام جمعه لار تجلیل کرد.

شهرستان لارستان به مرکزیت لار در فاصله ۳۷۸ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =