ژاوی: بدون شک‌ «مسی» در جام‌جهانی قطر بازی خواهد کرد

تهران- ایرنا- «ژاوی هرناندز» معتقد است که «لیونل مسی» بدون شک در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بازی خواهد کرد.

«ژاوی» درست مثل دوران فوتبالی در کسوت سرمربی نیز یک برند ثبت شده محسوب شده و بدیهی است که آینده وی روی نیمکت آبی اناری‌ها خواهد بود هرچند زمان این اتفاق مشخص نباشد.

اسطوره اسبق کاتالان‌ها که هم اکنون هدایت السد قطر را برعهده دارد، در بحبوحه پاندمی کرونا که خود به شخصه نیز با آن دست و پنجه نرم می‌کند، با چالش‌های تازه‌ای مواجه شده است.

ژاوی در گفت‌وگو با مارکا در خصوص تمام این چالش ها حرف زد.

بعد از اینکه اعلام کردی که به کرونا مبتلا شدی، از لحاظ فیزیکی در چه حالی؟

احساس بدی ندارم و طبیعتا در قرنطینه به سر می‌برم. دوست دارم بزودی تمرینات را شروع کنم.

در سال ۲۰۱۵ به قطر رفتی؛ در مورد پیشرفت این کشور در آستانه جام جهانی ۲۰۲۲ بگو.

از تمامی جنبه‌ها شگفت انگیز است؛ زیرساخت، ورزشگاه‌ها که پنج مورد از هشت مورد آن تکمیل شده است؛ هتل‌ها و ... ؛ این کشور تغییرات زیادی کرده است؛ بزرگراه‌ها، رستوران‌ها با سرعت زیادی در حال پیشرفت است حتی ترافیک هم بهبود پیدا کرده است.

آیا فکر می‌کنید که جام جهانی قطر بهترین جام جهانی تاریخ خواهد بود؟

تقریبا تمام ورزشگاه‌ها به نوعی نمایانگر فرهنگ عربی هستند و این موضوع این دوره از جام جهانی را خاص می‌کند.

هدف السد لیگ قهرمانان است؛ چرا این تورنمنت تا این اندازه سخت است؟

زمانی که در باشگاهی همیشه برنده هستید، هدف هم فتح تمامی جام‌ها است. در لیگ داخلی قطر تیم‌هایی همچون الدحیل که بودجه دو برابری در مقایسه با ما دارند و الریان که سرمایه گذاری زیادی کرده است، پیش روی ما هستند. در سطح آسیا، لیگ قهرمانان را می‌خواهیم. دو سال متوالی به نیمه نهایی رسیدیم اما در سال ۲۰۲۰ امیدواریم که به فینال برسیم و به همین دلیل با «سانتی کاسورلا» قرارداد امضا کردیم.

آیا این منطقه در حال حاضر پاسخگوی بلندپروازی شما است؟

قطر منطقه ایده‌آلی است برای کسب تجربه به عنوان سرمربی در تیمی مثل السد؛ فتح لیگ قهرمانان اوج بلندپروازی من در این منطقه است.

آیا حضور خود را در قطر به طور کوتاه مدت تصور می‌کنید یا در صورت فراخوانده شده از سوی بارسلونا، تصمیم غافلگیرکننده‌ای خواهید گرفت؟

چیزی را مخفی نمی‌کنم. همیشه گفته‌ام که بارسلونا هدف اصلی من است اما وقتی زمانش فرا برسد. آنجا خانه من است و رویایی است که جامه عمل خواهد پوشید. اما در حال حاضر روی السد تمرکز کرده‌ام ضمن اینکه باید برای «کیکه ستین» احترام قائل باشیم؛ برای او بهترین‌ها را آرزو دارم.

ستین وقتی به بارسا آمد قول بازی خود از سوی این تیم را دارد؛ آیا او به این هدف رسیده است؟

بارسا گاهی اوقات خیلی خوب بازی می‌کند، برخی مواقع معمولی است و برخی زمان‌ها هم خوب نیست. اما ایده‌های ستین را دوست دارم. فوتبال مالکانه و بازی جذاب.

آیا اعتراض‌های بارسلونا در مورد داوری در فصل گذشته، منطقی بود؟

دوست ندارم زیاد در مورد داوری حرف بزنم؛ کار آنها بسیار سخت است.

فکر می‌کنی که «لیونل مسی» در سن ۳۵ سالگی در جام جهانی قطر حضور داشته باشد؟

به نظرم مسی تا جایی که بخواهد بازی می‌کند؛ از لحاظ بدنی او سریع، قوی و یک درنده رقابت جو است؛ شکی ندارم که در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بازی خواهد کرد.

نظر شما در مورد تاثیران پساکرونا روی نقل و انتقالات چیست؟

سطح انتقالات کاهش خواهد یافت درست مثل هر موضوع دیگری؛ تیم ها و بازیکنان باید دوباره سازماندهی شوند. اتفاق تلخی است اما واقعیت دارد.

در السد دیگر گابی را نداری؛ فکر می‌کنی او مربی خوبی خواهد شد؟

اینکه او را نداریم، ناراحت کننده است. با باشگاه به توافق نرسید. او به عنوان یک انسان، الگو است. یک رهبر ذاتی در زمین و خارج از آن؛ به عنوان مربی هم کمک زیادی به من کرده است. فکر می‌کنم او مربی فوق العاده‌ای خواهد شد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha