حضور «بنر» ایرانی در جشنواره‌ فیلم‌های قرنطینه آمریکا

تهران- ایرنا- فیلم کوتاه «بنر» به نوزدهیمن جشنواره SAN DIEGO در آمریکا در بخش فیلم‌های مربوط به قرنطینه راه یافت.

این فیلم کوتاه که علیرضا غلامی نوشته و کارگردانی کرده است، شرایط زندگی در دوران همه گیری ویروس کرونا را به تصویر می کشد. بنر در کنار فیلم هایی از ۴۲ کشور جهان در سومین جشنواره بین المللی Jharkhand International Film Festival ((JIFFA در هندوستان نیز حضور دارد. این فیلم کوتاه به سومین جشنواره  Flash berlin Festival در آلمان راه یافته است که این جشنواره نیز به صورت ماهانه فیلم ها را انتخاب و در اکران عمومی سالانه معرفی می کند.

در اوایل سال جاری نیز این فیلم کوتاه در سومین جشنواره American Golden Picture Festival  در آمریکا در بخش فیلم های مربوط به قرنطینه حضور یافت.

فیلم کوتاه بنر در هشتمین جشنواره فصلی بین المللی First-Time Filmmaker Sessions در انگلستان شرکت کرده است. این جشنواره ویژه آثار فیلم اولی و میزبان کارگردانان و استعدادهای نوظهور در عرصه فیلم سازی است که هر ماه به صورت آن لاین برگزار می شود.

در مرحله اول، مخاطبان اولین و دومین فیلم محبوب خود را از میان فیلم های پخش شده انتخاب می کنند و در نهایت فیلم برتر ماه با نظرنهایی داوران متخصص از میان ۵ فیلم منتخب مخاطبان برگزیده و در اکران عمومی سالانه Off Sessions معرفی می شود.

کارگردان فیلم بنر که مدت زمان آن ۹ دقیقه است، تاکید کرد: «در کلیه مراحل تولید پروتکل های بهداشتی را به طور جدی جهت تضمین سلامت اعضای گروه فیلمبرداری و تولید رعایت کردیم.»

علیرضا غلامی که فارغ التحصیل رشته سینما، نویسنده و تدوینگر است، پیشتر فیلم های کوتاه ویلچر و انعکاس را نیز تولید کرده است. فیلم کوتاه انعکاس در مرحله تدوین قرار دارد.

سایر عوامل تولید عبارتند از: علیرضا غلامی (فیلمبردار و تدوینگر)، محمد شریفلو، فریبا عزتی، رسول غلامی (بازیگران)، مهدی کوشکی (مشاور کارگردان)، هادی رشیدی (دستیار کارگردان)، شیدا جوانمرد (منشی صحنه)، رامین غلامی (صدابردار)، صفا رضایی(تدارکات) و علیرضا غلامی (تهیه کننده)، سمیه طیبی (مشاور رسانه ای).

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =