۷ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۱۵
کد خبرنگار: 909
کد خبر: 83887902
۰ نفر

برچسب‌ها

رکورد مصرف برق در اصفهان شکسته شد

اصفهان- ایرنا- سخنگوی شرکت توزیع برق اصفهان گفت: رکورد مصرف برق در این شهرستان با توجه به افزایش کم سابقه دمای هوا شکسته شد و به یکهزار و ۲۱۶ مگاوات رسیده است.

محمدعلی اکبری روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مرز هشدار مصرف برق در شهرستان اصفهان یکهزار و ۱۸۲ مگا وات بود اما با گرم شدن کم سابقه دمای هوا در این هفته، میزان مصرف برق افزایش چشمگیری یافت و ساعت ۱۲ تا ۱۳ دیروز و امروز، رکورد آن شکست و به یکهزار و ۲۱۶ مگاوات رسید.

شهرستان اصفهان بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که حدود ۲ میلیون نفر از آنها در کلانشهر اصفهان زندگی می‌کنند؛ این خطه پر جمعیت‌ترین شهرستان استان اصفهان است.

بنا بر گزارش اداره کل هواشناسی استان اصفهان، بیشینه دمای هوای کلانشهر اصفهان امروز سه‌شنبه به ۴۰ درجه سانتی‌گراد رسید.

علی اکبری با بیان اینکه از ۲ هفته گذشته با توجه به پیش‌بینی هواشناسی اصفهان مبنی بر افزایش یک تا ۲ درجه‌ای دمای هوا نسبت به شرایط طبیعی، هشدارهای لازم برای صرفه‌جویی در مصرف برق داده شد، اظهار داشت: با وجود افزایش مصرف برق و شکسته شدن رکورد آن، هنوز خاموشی برنامه‌ریزی شده و ناشی از کمبود تولید برق در اصفهان نداشتیم.

وی با تاکید بر اینکه شبکه برق شهرستان اصفهان در زمان حاضر پایدار است، تصریح کرد: برخی خاموشی‌هایی که از نقاط مختلف کلانشهر اصفهان گزارش شده مربوط به وارد شدن بار زیاد مصرف بر روی شبکه و ایجاد حوادث در آنها به خاطر گرمای هوا بوده است که در کوتاهترین زمان برای رفع آنها اقدام شد.

علی اکبری توضیح داد: در برخی مناطق که تراکم جمعیتی بالاست، افزایش مصرف برق فشار زیادی بر شبکه وارد می‌کند و به اصطلاح " فیوز سوزی " داریم که منجر به قطعی می‌شود اما تلاش شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان این است که تا حد ممکن از این حوادث پیشگیری شود.

وی اضافه کرد: ظرفیت پایداری شبکه برق در کشور حدود ۶۰ هزار مگاوات است و اگر از این رقم بیشتر شد، برای پایدار شبکه و مدیریت اضطراری ناگزیر به اعمال خاموشی برنامه‌ریزی شده خواهیم شد که در سال جاری تا کنون چنین اتفاقی نیفتاده است.

بیشترین میزان مصرف برق در کشور تا کنون حدود ۵۸ هزار مگاوات بوده است.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان از مردم خواست تا با توجه به گرم شدن هوا و روشن کردن وسایل سرمایشی از حدود ساعت ۱۲ ظهر، از ساعت ۱۱ نسبت به مصرف بهینه برق اقدام و از وسایل برقی پر مصرف مانند ماشین لباسشویی یا اتو در ساعت‌های ابتدایی صبح یا پایانی شب استفاده کنند.

علی اکبری از مردم خواست تا در ساعت‌های اوج مصرف برق یعنی ۱۲ تا ۱۷، در صورت استفاده از کولرهای آبی آن را در دور کُند قرار دهند و در صورت استفاده از کولرهای گازی ، دمای آن را روی ۲۴ درجه تنظیم کنند و در این ساعت از وسایل برقی پر مصرف و غیر ضروری مانند ماشین لباسشویی، ظرفشویی، مایکروویو و جاروبرقی استفاده نکنند.

شهرستان اصفهان یک میلیون و ۲۰۰ هزار مشترک دارد که حدود ۹۰۰ هزار مشترک، خانگی هستند.

گرم‌تر شدن هوا در کشورمان به روند افزایشی مصرف برق دامن زد به گونه‌ای که دیروز دوشنبه ششم مرداد در ساعت ۱۲ و ۵۱ دقیقه میزان مصرف به بالاترین حد خود در چند روز اخیر رسید؛ جدیدترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران نشان می دهد که دیروز ۵۸ هزار و ۲۴۳مگاوات برق در کشور مصرف شد؛ میزان مصرف دیروز نسبت به زمان مشابه پارسال بیش از سه هزار مگاوات افزایش نشان می‌دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =