نخستین استودیوی تولید محتوای الکترونیکی در هرمزگان راه اندازی شد

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل آموزش وپرورش گفت: نخستین استودیوی آموزش تخصصی تولید محتوای الکترونیکی به دانش آموزان استان با هزینه ای افزون بر سه میلیارد ریال راه اندازی شد.

موسی دادی زاده سرخایی روز سه‌شنبه در آیین راه اندازی این استودیوی آموزشی در استان افزود: برای تولید فیلم‌های آموزشی و محتوای الکترونیکی که قابلیت پخش در شبکه استانی خلیج فارس و برنامه شاد را داشته باشند، استودیو فیلم برداری راه اندازی شده است.
وی بیان داشت: با خرید دوربین‌های پیشرفته فیلم برداری در آینده، بستر مناسب تری برای تولید محتوای الکترونیکی ایجاد می‌شود.
مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان تصریح کرد: باتوجه به وضعیت وبروس کرونا و بازگشایی مدارس در ۱۵شهریور  به صورت نیمه حضوری و یا غیرحضوری، اقدام به تولید محتوای الکترونیکی درس‌های مختلف در فضای مجازی و شبکه شاد کرده ایم.
دادی زاده گفت: در این استودیوی مجازی ۵۰ درصد محتوای کتاب‌های درسی در همه مقاطع تحصیلی تا قبل از بازگشایی مدارس تولید و درگروه‌های آموزشی و شبکه شاد بارگذاری می‌شود.
وی بیان داشت: ۵۰ درصد باقی مانده محتوای آموزشی نیز در طول سال تحصیلی جدید تولید و تدریس مجازی می‌شود.
مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان با بیان اینکه تولید محتوا به منزله دخالت نداشتن معلم در امر تحصیل دانش آموزان نیست، ادامه داد: همراه با محتوای الکترونیکی، معلمان نیز بر روند تدریس نظارت و دخالت دارند و در کنار محتوای تولید شده توضیح های درسی را برای دانش آموزان ارائه می‌دهند. 
ضریب نفوذ اینترنت در مدارس هرمزگان به ۹۵ درصد می‌رسد
مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان یادآورشد: در سال تحصیلی پیش روی حدود سه هزار کلاس درس در استان به اینترنت متصل می‌شود و ضریب نفوذ اینترنت در مدارس به ۹۵ درصد می‌رسد.
دادی زاده بیان داشت: تعدادی از روستاها که در سال گذشته به اینترنت متصل نبودند در راستای ماده ۶۹ قانون برنامه توسعه اینترنت دار شده‌اند.
وی گفت: روند آموزشی مابقی دانش آموزان که بیشتر در روستاهای سخت عبور و کم جمعیت هستند، نیز با ارائه درسنامه و استفاده از معلمان راهنمای تعلیماتی ( راهبران آموزشی) به صورت مطلوبی پیگیری شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =