مدیرکل فرودگاههای خراسان رضوی: تکمیل فرودگاه گناباد نیازمند عزم جهادی است

گناباد-ایرنا- مدیرکل فرودگاههای خراسان رضوی گفت: سرعت بخشی در تکمیل فرودگاه گناباد نیازمند عزم جهادی همه مسوولان و دست‌اندرکاران است.

محمود امانی روز سه شنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات ساخت فرودگاه گناباد افزود: مردم به دنبال سیاست و جریانهای چپ و یا راست نیستند بلکه خواستار مسوولانی خدوم و رویکردی جهادی اند.

وی ابراز امیدواری کرد که با روحیه همراهی و همدلی و تعامل مسوولان و امام جمعه و نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی امسال طرح احداث فرودگاه گناباد در موعد مقرر به بهره‌برداری برسد.

مدیرکل فرودگاههای خراسان رضوی سرعت بخشی در اجرای طرح گازکشی و فیبرنوری و برق رسانی فرودگاه گناباد را خواستار شد تا به موازات سایر طرحهای در دست اجرا تا دو ماه آینده تکمیل و به بهره برداری برسد.

امانی افزود: تجهیزات بازرسی و سیستمهای کمک ناوبری، دستگاه برج مراقبت و ماشین‌آلات آتش نشانی و تجهیزات مربوطه به موازات تکمیل فرودگاه گناباد تامین و ارسال می شود.

وی سرعت بخشی در تکمیل طرح احداث فرودگاه این شهرستان را در اولویت اقدامات اداره کل فرودگاههای خراسان رضوی دانست و ادامه داد: از همه ظرفیتهای موجود در این ارتباط استفاده می شود.

مدیرکل فرودگاههای خراسان رضوی گفت: طرح احداث فرودگاه گناباد از نظر اجرا ۸۷ درصد و از لحاظ ریالی و تخصیص اعتبار ۹۳ درصد پیشرفت دارد.

فرماندار گناباد نیز گفت: راه اندازی فرودگاه از خواسته های دیرینه مردم این شهرستان است و این طرح که از سال ۱۳۷۲ آغاز شده، در مقاطع مختلف پیشرفتهایی داشته است ولی طی چهار سال گذشته عزم جدی مسوولان بر سرعت بخشی تکمیل آن قرار گفت و در سفر سال قبل استاندار خراسان رضوی به این استان جز تفاهمنامه‌های مهم اقتصادی این سفر قرار گرفت.

حامد قربانی افزود: به دنبال بازدید دو ماه گذشته مدیرکل فرودگاههای خراسان رضوی و نماینده مردم گناباد و بجستان از طرح احداث فرودگاه گناباد تاکنون شاهد پیشرفتهای خوبی در اجرای آن بودیم و پیمانکار با انگیزه خوبی آن را در دست اجرا دارد.

وی محوطه سازی و احداث راه دسترسی را از مشکلات اجرای طرح احداث فرودگاه گناباد دانست و ادامه داد:احداث جاده مواصلاتی به پیمانکار واگذار شده و با مشارکت خیران بخشی از راه دسترسی تسطیح و آماده واگذاری برای انجام اقدامات زیرساختی و آسفالت است و احداث تاسیسات آب و برق و گاز آن با وجود واگذاری به پیمانکار به دلیل نبود نقشه واحد تاکنون محقق نشده است.

فرماندار گناباد ابراز امیدواری کرد در کنار تکمیل دیگر بخشهای فرودگاه گناباد عملیات برق رسانی، آب‌رسانی و گازرسانی و طرح فیبر نوری آن هم با جدیت دنبال شود.

در پایان این جلسه مهدی توکلی کندری به عنوان رییس فرودگاه گناباد معرفی و از زحمات حسین ایزدی در این سمت قدردانی شد.

توکلی کندری پیش از این معاونت اداره کل فرودگاههای استان سیستان و بلوچستان را عهده دار بود و ایزدی نیز هم اکنون مسوولیت طرحهای عمرانی اداره کل فرودگاههای خراسان رضوی را بر عهده دارد.

مراحل اجرایی ساخت فرودگاه گناباد از سال ۱۳۷۲ آغاز شد و تا سال ۱۳۸۳ فقط باند خاکی آن ساخته شد و از آن زمان تا ابتدای سال ۱۳۹۵ بتن ریزی و تکمیل پهنای باند فرودگاه به اتمام رسید.
مرحله دوم ساخت فرودگاه گناباد شامل پایانه آن نیز تیر ماه ۱۳۹۴ از طریق مناقصه به پیمانکار واگذار شد و از شهریور ماه این سال گودبرداری، بتن ریزی و فوندانسیون سالن فرودگاه انجام شد.

طرح احداث فرودگاه گناباد با پیشرفت فیزیکی ۸۷ درصدی در دست اجراست و در مجموع بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای آن اختصاص یافته است.

استان خراسان رضوی هم اکنون دارای دو فرودگاه در مشهد و سبزوار است.

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =