باتری ویژه خودروهای عمومی با استارت مکرر به‌زودی روانه بازار می‌شود

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع گفت: باتری ویژه خودروهای عمومی سبک با استارت مکرر، طراحی و تولید شده توسط متخصصین سازمان توسعه منابع انرژی، به زودی روانه بازار می‌شود.

به گزارش ایرنا از وزارت دفاع، «مجید هدایت» روز سه‌شنبه درباره این نوع از باتری که توسط متخصصین صنعت دفاعی در سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع (توان) طراحی و تولید شده است، اظهار داشت: این باتری، ویژه خودروهای عمومی سبک با استارت مکرر است که ویژگی‌هایی از جمله مقاومت و اطمینان بالا در برابر استارت‌های پیوسته، ۷۰ درصد طول عمر بیشتر در دمای زیاد، ظرفیت بسیار بالا برای ذخیره بیشتر و همچنین ۲۵ درصد ایمنی و شارژ سریع بالاتر را دارا است.

مدیر عامل سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع افزود: خودروهای شخصی و پرتردد در سطح شهر همواره یکی از مشتریان اصلی شرکت‌های تولیدکننده باتری خودرو بوده و هستند. این گروه از مشتریان همواره به واسطه ترددهای فراوان در سطح شهرها ممکن است بارها خودرو خود را روشن و خاموش کنند. به همین دلیل باتری خودروهای عمومی سبک با استارت مکرر از جمله تاکسی در دوره‌های کوتاهتری باید تعویض شوند که این مساله علاوه بر هزینه، دغدغه‌های دیگری همچون کیفیت و قدرت باتری را برای رانندگان به همراه دارد.

هدایت تصریح کرد: این باتری محصولی است که تولید آن با ارزیابی دقیق و تمرکز ویژه بر عملکرد خودروهای عمومی سبک با استارت مکرر پایه‌گذاری شده و تلاش شده است تا دغدغه رانندگان به حداقل برسد.

وی افزود: رویکرد اصلی در تولید باتری ویژه خودورهای عمومی سبک با استارت مکرر، افزایش طول عمر و سازگاری با دفعات استارت متعدد بوده است و با توجه به اینکه دمای موتور خودروهای پرتردد به دلیل ترددهای طولانی و قرار گرفتن در ترافیک‌های سنگین بسیار بالا است، در فرمولاسیون مواد به‌کار رفته در این نوع باتری‌ها تمام این موارد دیده شده و مقاومت آن به میزان بسیار بالایی افزایش یافته است.

مدیرعامل سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع خاطرنشان کرد: این باتری به دلیل برخورداری از تعداد صفحه بیشتر  علاوه بر مقاومت در دمای بالا از قدرت استارت بسیار مطلوبی در سرمای شدید هم برخوردار است. ظرفیت ذخیره بالای این باتری  و پذیرش شارژ بیشتر نسبت به باتری‌های معمولی همان موضوعی است که رانندگان تاکسی و خودورهای عمومی سبک همواره به آن توجه می‌کنند.

هدایت با بیان اینکه این باتری از قابلیت جریان‌دهی بسیار بالاتری نسبت به باتری‌های معمولی برخوردار است، افزود: این مساله دغدغه رانندگان تاکسی برای استارت‌زدن‌های پی درپی را به حداقل رسانده است.

وی با بیان اینکه این باتری از قابلیت تخلیه عمیق‌تر نسبت به دیگر باتری‌های معمولی موجود در بازار برخوردار است، تصریح کرد: انشالله با همت متخصصین صنعت دفاعی در سازمان توسعه منابع انرژی این باتری به زودی روانه بازار و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =