۵ هزار متر فرش گل در  بزرگراه های پایتخت گسترده شد

تهران - ایرنا- شهروندان تهرانی این روزها شاهد گستردگی فرش های گل متنوع در فضاهای پیرامونی بزرگراه های پایتخت، از جمله گستردگی ۵هزارمترمربع فرش گل در منطقه ۲ تهران هستند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا؛ فرش های  گل در شمال بزرگراه شهید همت از بزرگراه شیخ فضل الله تا بزرگراه یادگار امام (ره)، بزرگراه شیخ فضل الله تا بزرگراه یادگار امام(ره)، بزرگراه نیایش-میدان فرهنگ و تقاطع بزرگراه حکیم –یادگار امام(ه) گسترده شده است.

فرش های گل با استفاده از گل‌های جعفری، آشلانتوس و ناز آفتابی فضایی مطبوع پیرامون بزرگراه ها ایجاد کرده اند.

منطقه دو تهران از جمله مناطقی است که با گستراندن فرش گل فضایی مطبوع برای شهروندان و ساکنان منطقه ایجاد کرده است.

«علی اکبر کریمی پور» معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲ تهران در این خصوص گفت:  به منظور  ارتقای کیفیت فضای سبز، تلطیف هوا و برخورداری فضاهای شهری از منظر مناسب  بیش از ۵ هزار متر مربع  فرش گل در بدنه بزرگراه ها  گسترده شد.

وی افزود: فرش گل های انجام شده در حاشیه بزرگراه‌ها با تنظیم رنگ بندی و چیدمان گل ها در طرح های مختلف ایجاد شده و از انواع گونه های گل و گیاه های متنوع مقاوم و متناسب با شرایط اقلیمی از جمله جعفری، آشلانتوس، ناز آفتابی استفاده شده است.

معاون خدمات شهری و فضای سبز شهرداری منطقه ۲ گفت:با توجه به تاثیرگذاری فرش گل در زیبایی های بصری شهری، طرح احداث  فرش گل در معابر و میادین اصلی سطح منطقه اجرا شد.

منطقه ۲ تهران از جنوب به خیابان آزادی، از غرب به بزرگراه اشرفی اصفهانی و بزرگراه محمدعلی جناح و از شرق به بزرگراه شهید چمران محصور است و محله‌های پونک، آریاشهر، شهرآرا، ستارخان و فرحزاد در این منطقه واقع شده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =