حاکم شدن نگاه اجتماعی برای کاهش آسیب های این حوزه ضروری است

قزوین - ایرنا- استاندار قزوین با اشاره به ضرورت حاکم شدن نگاه اجتماعی در مواجهه با آسیب‌های اجتماعی گفت: بسیاری از معضلات و آسیب‌های اجتماعی با حاکمیت نگاه اجتماعی قابل حل است.

هدایت‌الله جمالی پور روز سه شنبه نشست در کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی و سلامت بانوان که در سالن جلسات دفتر استاندار برگزار شد، با تاکید بر تلاش همگانی برای حل مشکلات اجتماعی،اظهار داشت: باید توجه داشت که آسیب هایی مانند کودک آزاری در آینده باز تولید و به خشونت تبدیل شده و کودک آزار دیده در بزرگسالی برای جامعه خطرآفرین می‌شود.
وی افزود: باید با هدف کاهش آسیب های اجتماعی به همان نسبت که فعالیت‌های عمرانی در استان انجام می‌شود باید آگاه سازی مردم و آموزش والدین در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی مورد توجه قرار گیرد.
جمالی پور خاطرنشان کرد: نمی‌توان یک نسخه کلی برای جامعه پیچید زیرا مردم در نقاط مختلف جغرافیایی فرهنگ متفاوتی دارند و باید فرهنگ مناطق مختلف برای آموزش مردم در نظر گرفته شود.
این مسوول اضافه کرد: آسیب های اجتماعی را نمی‌توان به طور کامل از سطح جامعه حذف کرد، اما می توان آن را کاهش داد و به حداقل رساند.
وی با بیان اینکه برای کاهش آسیب های اجتماعی و ناهنجاری‌ها می‌طلبد که همه در کنار یکدیگر باشیم،تصریح کرد: در جهت مقابله با آسیبهای اجتماعی همه باید احساس مسوولیت داشته باشند چراکه حل این مشکلات به تنهایی از عهده دولت و یا چند ارگان بر نمی‌آید.
استاندار قزوین تاکید کرد: دستگاه‌های مربوطه باید اولویت‌های مشخصی در بحث آسیب‌ های اجتماعی داشته باشند چرا که در این حوزه نیازمند کمک و پژوهش بیشتری هستیم و متناسب با آسیب ها باید برای حل آنها نسخه داشته باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =