۷ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۳۷
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83887816
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۲۰ هزار خط تلفن ثابت فعال در لرستان وجود دارد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیر مخابرات منطقه لرستان گفت: هم اکنون ۶۳۰ هزار تلفن ثابت در استان وجود دارد که فقط ۲۲۰ هزار خط آن فعال است.

سید محمد قاسمی روز سه شنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: در سطح لرستان باید ۸۵۹ ایستگاه تلفن همراه فعال باشد که اکنون تنها ۵۵۰ ایستگاه وجود دارد و ۳۰۰ ایستگاه برای پوشش کامل کم داریم.

وی با بیان اینکه امسال براساس برنامه زمان بندی حداقل ۶۰ ایستگاه جدید ایجاد خواهد شد اضافه کرد: در هفته دولت هشت ایستگاه BTs در استان راه اندازی می شود.

وی با بیان اینکه در سیل فروردین ماه ۹۸ تمام ارتباطات مخابرات در پلدختر قطع شد، افزود: اکنون ارتباطات رادیویی ایجاد شده و برای همه شهرها  بجز کوهدشت و پلدختر فیبرنوری ایجاد شده است.

قاسمی گفت: از سال گذشته یک طرح ملی ایجاد فیبر نوری برای پلدختر در حال اجرا است  که ۳۵ درصد کار انجام شده ولی به دلیل عدم همکاری راه و شهرسازی متوقف شده است.

رییس برنامه ریزی مخابرات لرستان نیز گفت: اکنون ۳۳۸ هزار و ۷۶۱ تلفن ثابت داریم و امسال پوشش تلفن ثابت در سطح استان گسترده می شود.

مجتبی ترکارانی افزود: براساس دستورالعمل در نقاط مختلف روستایی و شهری باید تلفن به روز واگذار شود. 

وی اظهار داشت: امسال ۱۸ هزار تلفن ثابت و ۲۵ هزارADSL واگدار می شود و در ۴۴ نقطه ارتقا تکنولوژی در شهرها و  روستاهای استان انجام شده است.

وی افزود: در حوزه همراه اول ۲ میلیون و ۵۰ هزار مشترک در استان وجود دارد.

ترکارانی گفت: ۲ هزار ۴۹۴ روستای لرستان دارای ارتباطات تلفنی هستند و ۱۸۸ روستا دارای ADSL هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =