۴۰ طرح راهبری شغلی مددجویان کمیته امداد استان کرمان افتتاح شد

کرمان - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: ۴۰ طرح راهبری شغلی مددجویان کمیته امداد مناطق محروم جنوب این استان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا ، یحیی صادقی روز سه‌شنبه در مراسم افتتاح نمادین هشت مورد از این طرح‌ها در شهرستان کهنوج که با حضور فرماندار کهنوج و جمعی از مسئولان این شهرستان برگزار شد افزود: اجرای این‌گونه طرح‌ها نمونه‌ای از طرح‌های اقتصاد مقاومتی و زودبازده است که در دوره کوتاهی به درآمد می‌رسند و از مرحله شروع تا مرحله بازاریابی و فروش توسط راهبر شغلی مدیریت می‌شوند.

وی بابیان اینکه امروز ۴۰ طرح راهبری شغلی مددجویان کمیته امداد در مناطق محروم جنوب استان بااعتبار یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان از محل تسهیلات قرض‌الحسنه و کمک‌های فنی و پشتیبانی بلاعوض برای مناطق محروم افتتاح و به بهره‌برداری رسید ادامه داد: هشت مورد از این طرح‌ها به‌صورت نمادین در روستای دهکهان از توابع شهرستان کهنوج افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

 مدیرکل کمیته امداد استان کرمان تصریح کرد:هشت طرح اشتغال‌زایی راهبری شغلی پرورش مرغ گوشتی مددجویان کمیته امداد کهنوج جمعاً بااعتبار سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید و با افتتاح هرکدام از این طرح‌ها زمینه اشتغال دو نفر فراهم شد.

صادقی خاطرنشان کرد: اجرای طرح‌های راهبری شغلی یکی از بهترین مدل‌های اجرای طرح‌های اشتغال است که هم تضمین‌کننده طرح است و هم از شکست خوردن طرح جلوگیری می‌کند.

در این  سفر مدیرکل کمیته امداد استان کرمان به شهرستان کهنوج طرح اشتغال کارفرمایی آشپزخانه به‌منظور اشتغال مددجویان در روستای دهکهان کهنوج افتتاح و به بهره داری رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =