معاون وزیر صمت: کرونا نباید بر فعالیت تولیدی کارخانه‌ها اثر بگذارد

بجنورد_ ایرنا_ معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و سرپرست سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) گفت: این سازمان نگران توقف فعالیت تولیدی کارخانه‌ها است، زیرا در صورت توقف خطوط تولید، اقتصاد کشور دچار بحران خواهد شد.

امیر بیات روز سه شنبه در حاشیه بازدید از مجتمع صنعتی فولاد آلیاژی اسفراین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در همین راستا در بخش اچ اس ای، مجدانه به دنبال آن هستیم تا برای تک تک کارگران کارخانه ها اقدامات حفاظتی خوبی در بحث کرونا داشته باشیم تا در سالی که عنوان جهش تولید مزین شده، نه تنها کاهش تولید نداشته باشیم بلکه شاهد افزایش چشمگیر تولید باشیم.

وی افزود: با وجود مشکلات تحریمی و شیوع ویروس کرونا، امسال میزان تولید خودرو در کشور بیش از ۱۸ درصد نسبت به پارسال رشد داشته است و این رشد تولید در برخی دیگر از بخش های صنعتی افزایشی ۲۳ درصدی نسبت به پارسال داشته ایم.
وی با اشاره به اثرات زیاد شیوع بیماری کووید- ۱۹ بر کاهش تولید ناخالص ملی در جهان گفت: البته در کشور ما نیز مانند دیگر کشورها شیوع کرونا بر کاهش تولید ناخالص اثر گذاشته است.

سرپرست سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) افزود: علیرغم مشکلاتی که تحریم و بحران کرونا برای کشور به وجود آورده، توانسته‌ ایم با کمک کارگران و فنورزان و مسوولان حوزه صنعت موفقیت های چشمگیری کسب کنیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و سرپرست سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران امروز در سفری یک روزه به اسفراین از مجتمع صنعتی فولاد آلیاژی اسفراین و شرکت لوله گستر بازدید کرد و در نشست با مدیران این شرکت های صنعتی به بررسی مشکلات آنها پرداخت.

مجتمع صنعتی فولاد آلیاژی اسفراین و شرکت لوله گستر از شرکت های صنعتی زیرمجموعه ایدرو هستند که مجتمع فولاد آلیاژی، بزرگترین تولید کننده مقاطع فولادی و آلیاژی خاورمیانه است و شرکت لوله گستر نیز تنها تولید کننده لوله بدون درز مورد استفاده در صنایع نفت و گاز کشور است.

شهرستان اسفراین در ۶۰ کیلومتری بجنورد با دارا بودن ۲ صنعت بزرگ فولاد و لوله گستر و صنایع پایین دستی آن، قطب صنعتی خراسان شمالی محسوب می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =