طرح آوای ورزش در همسایگی در چهار نقطه پایتخت اجرایی می شود

تهران- ایرنا- رییس هیات ورزش همگانی استان تهران اعلام کرد: نخستین دوره طرح آوای ورزش در همسایگی به صورت مشترک در شهرک‌های مسکونی آتیه ساز، امید، بهاران و دریاچه چیتگر اجرایی می شود.

ولی الله شجاع پوریان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح همگانی به صورت پایلوت در تهران و پنج استان کشور در دستور کار قرار دارد که ورزشکاران از بالکن های خانه و فضای باز مجتمع های مسکونی می توانند به فعالیت گروهی بپردازند.

وی با بیان اینکه به علت شیوع کرونا و تعطیلی ایستگاه‌های ورزش شهروندی،  تحرک اجتماعی بسیار کاهش یافته است خاطرنشان کرد: فقر حرکتی باعث شده تا افزایش وزن، چاقی، فشار خون و دیابت در کمین شهروندان قرار گیرد.

رییس هیات ورزش همگانی استان تهران افزود: این طرح ورزشی از ۱۴ مردادماه به مدت ۲هفته فعال است که پس از برطرف شدن مشکلات بعد از ایام محرم به صورت دائمی ادامه می یابد.

شجاع پوریان با اشاره به اینکه آوای ورزش در همسایگی سه روز در هفته و در بازه زمانی حدود یک ساعت ادامه خواهد یافت، تصریح کرد: این برنامه ورزشی با همکاری اداره کل ورزش، هیات همگانی و سازمان ورزش شهرداری تهران اجرا شده که پیشنهاد تمرین آن براساس توافق اهالی مجتمع مسکونی و با در نظر گرفتن کمترین مزاحمت انجام می شود.

این مسئول ورزشی اهداف آوای ورزش در همسایگی در راستای ارتقای سلامتی و نشاط اجتماعی با رویکرد ورزشی برشمرد و افزود: تقویت تاب آوری افراد در شرایط بحران، ارائه سرگرمی مفید و کاهش احتمال برای سرگرمی های آسیبزا و امکان ایجاد مشارکت های سازمانی و ارگانی را از اهداف دیگر این برنامه عنوان کرد.

براین اساس در نشست هماهنگی این رویداد ورزشی که امروز به میزبانی هیات ورزش همگانیاستان برگزار شد نماینده هایی از اداره کل ورزش و جوانان استان، سازمان ورزش شهرداری و جمعی از مربیان برگزار که نکات کاربردی مطرح شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =