یکهزار و ۵۸۰ میلیاردتومان پروژه صنعتی مازندران بهره‌برداری می‌شود

ساری - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: طرح‌های صنعتی مازندران به اعتبار یک هزار و ۵۸۰ میلیارد تومان طی روزهای آینده (چهارشنبه و پنج شنبه هشتم و نهم مردادماه) به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور رییس جمهوری به بهره برداری می‌رسد.

حسنیعلی قوانلو  روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بزرگترین پروژه صنعتی قابل افتتاح که به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور رییس جمهوری در پایان هفته جاری در این استان به بهره برداری می رسد را واحد صنایع سلولزی آرین شیمی با اعتبار یک هزار میلیارد تومان اعلام کرد.
وی افزود: با بهره برداری از این واحد صنعتی در بندر امیرآباد در شرق مازندران برای حدود ۴۰۰ نفر از بیکاران این استان ایجاد اشتغال می شود.
قوانلو افتتاح واحد تولیدی فرش ساوین تاپ و صنایع شیر خشک کاله را از دیگر پروژه های قابل افتتاح صنعتی در مازندران اعلام کرد که فردا چهارشنبه هشتم مردادماه سال جاری با حضور سرپرست وزارت صمت در استان مازندران با اعتبار افزون بر ۵۸۰ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.
وی میزان اشتغال ایجادی در این واحد صنعتی را نیز افزون بر ۵۰۰ نفر اعلام کرده است.
رییس سازمان صنعت مازندران بازدید از چند طرح صنعتی از جمله پایانه رماک گستر به عنوان بزرگترین پایانه صادراتی استان مازندران را از دیگر برنامه های سرپرست وزارت صمت بیان کرد.
براساس برنامه ریزی در سال جاری ۲۴ طرح بزرگ صنعتی با اعتبار حدود ۳ هزار میلیارد تومان و اشتغال بیش از سه هزار نفری در استان مازندران به بهره برداری می رسد.
در هفت ساله دولت تدبیر و امید حدود ۵۲ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در حوزه صنعتی در مازندران انجام شد به طوری که در این مدت ( ۹۲ تا ۹۹ ) یک هزار و ۴۳۱ واحد تولیدی و صنعتی در استان جواز بهره برداری دریافت کردند.
قوانلو افزود: با بهره برداری از این واحدهای تولیدی و صنعتی، برای حدود ۲۸ هزار نفر شغل جدید ایجاد شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =