وزیر ورزش و جوانان از سامانه ملی امید زندگی رونمایی کرد

کرمان - ایرنا - سامانه ملی "امید زندگی" که توسط یک موسسه مردم نهاد در استان کرمان طراحی شده بود امروز (سه شنبه ) در نشست وزیر ورزش و جوانان و معاون امور جوانان وزارت با اعضای مجمع ملی خیران ازدواج رونمایی شد.

به گزارش ایرنا، این سامانه مربوط به مراکز مشاوره تخصصی ازدواج و خانواده است که توسط موسسه مردم نهاد کلبه آسمانی استان کرمان طراحی شده و متقاضیان مشاوره می توانند با مراجعه به آن، موضوع و مشاور خود را انتخاب و با رزرو روز و ساعت مشاوره، به صورت آنلاین و مجازی مشاوره بگیرند.

همچنین در بخشی از این سامانه، مطالب آموزشی با موضوعات گوناگون برای عموم قابل دسترسی است.

معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان با اشاره به رونمایی سامانه ملی امید زندگی گفت: در سامانه امید زندگی که امروز با دستور وزیر رونمایی شد، تمام روانشناسان و روانکاوانی که مورد تایید هستند و فرایند تایید آنها به دقت طی شده، حضور پیدا می کنند و تمام کاربران که همان مردم و جوانان هستند در استان های مختلف می توانند به شکل آنلاین از آن استفاده کنند.

محمدمهدی تندگویان افزود: مدتی است که متخلفین بسیاری  در فضای مجازی با جعل عنوان مشاور کار می کنند و راهنمایی های غلطی به مردم ارائه می دهند و  صدمات زیادی به آنها وارد می‌کنند اما با ایجاد این سامانه خیال مردم از بابت تخصص مشاوران و روانکاوان راحت است و می توانند از رهنمودهای آنها استفاده کنند. 

وی اظهار داشت: اگر تا امروز می گفتیم ۳۵۰ دفتر مشاوره تخصصی ازدواج داریم الان با وجود این سامانه  شاید تا سال دیگر بتوانیم بگوییم ۲۰ هزار روانشناس و روانکاو تایید شده داشته باشیم که به مردم خدمات مشاوره ارائه می دهند. 

معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان افزود: از طریق این سامانه حتی می توانیم در پایان سال عمده مشکلات مردم را دسته بندی کرده و مهم ترین آنها را مورد بحث و بررسی قرار دهیم که بنده معتقدم با این کار تحول عظیمی ایجاد می شود. 

تندگویان عنوان کرد: این سامانه ۲ ماه به صورت پایلوت در استانی که طراحی شده اجرا می شود تا مشکلات احتمالی آن رفع و سپس در سطح کشوری عرضه شود. 

معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان گفت: تمام دفاتر و مراکز تخصصی مشاوره و ازدواج به این سامانه متصل می شوند و جوانان می توانند از این طریق مشاوره قبل و بعد از ازدواج دریافت کنند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =