مردم شهرکیان شهرکرد با کمبود آب شرب مواجه هستند

شهرکرد- ایرنا- عده‌ای از مردم شهرکیان شهرستان شهرکرد معتقدند، که این شهر با مشکل افت آب شرب و آشامیدنی در این شهر در فصل تابستان روبرو هستند و خواستار رفع این مشکل هستند.

رییس شورای اسلامی شهرکیان روز سه‌شنبه در گفت وگو با ایرنا با تایید این مطالبه مردم، افت و قطع آب در برخی از ساعات شبانه‌روز را یادآور شد و  اظهار داشت: با تشدید گرما و کاهش منابع آب زیرزمینی در یک ماهه گذشته، شبکه انتقال آب این شهر دچار افت و نارسایی آب آشامیدنی به طبقات فوقانی شده است.

فیروز خدادوستان، بهترین و کم هزینه‌ترین راه تامین پایدار آب شرب این شهر ۱۵ هزار نفری را تخصیص آب از طرح انتقال آب کوهرنگ به شهرکرد عنوان کرد و گفت: متاسفانه برخی از مسوولان از تخصیص به موقع سهم آب از این شبکه ملی به شهر طفره رفته‌اند.

وی، کف‌شکنی و حفر چاه عمیق جدید را راهکار تامین آب موقت این شهر دانست و از مسوولان استان خواست تا این مشکل شهر را با توجه به گرمی هوا  به صورت ویژه بررسی و برطرف کنند.

مدیر اداره آب و فاضلاب شهرکیان نیز با تایید افت و قطع آب در برخی از ساعات شبانه روز برای حدود نیمی از مشترکان اظهار داشت: دبی ۲حلقه چاه تامین آب شهر ۴۰ لیتر در ثانیه است که با تشدید گرما از نیمه تیرماه امسال تاکنون میزان دبی به ۳۰ لیتر در ثانیه کاهش یافته است.

علی یدالهی، از اختصاص سهمیه آب شرب از طرح انتقال آب بن - بروجن  به شهرکیان خبر داد و افزود: در صورت بهره‌برداری از این طرح ملی در استان، سهم آب شرب این شهر نیز تامین خواهد شد.

وی تعداد مشترکین آب شرب شهرکیان را حدود پنج هزار اشتراک عنوان و تاکید کرد: در صورت تامین اعتبار در کمترین زمان ،کف‌شکنی چاه‌های موجود انجام خواهد شد.

مدیر اداره آب شهرکیان ، نبود زمین برای تملک مکان حفر چاه عمیق جدید در بالا دست شهر را از دیگر مشکلات این اداره اعلام کرد و گفت: همه اراضی محدوده شهر جز اراضی کشاورزی هستند و مالکان خصوصی دارند.

به گزارش ایرنا، شهرکیان شهرستان شهرکرد با داشتن حدود ۱۵هزار نفر جمعیت در پنج کیلومتری شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد. 

       

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =