امام جمعه همدان: بخشی از زکات به مدرسه‌سازی اختصاص می‌یابد

همدان- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: بخشی از مبلغ زکات جمع‌آوری شده در استان با هماهنگی شورای زکات همدان به حوزه مدرسه‌سازی اختصاص می‌یابد.

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی در دیدار با مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس همدان ضمن پیوستن به طرح مدرسه سازی "آجر به آجر" افزود: در یک اقدام موثر و با هماهنگی شورای زکات استان همدان مقرر شد قسمتی از مبلغ زکات جمع آوری شده در هر منطقه و روستا به این مهم اختصاص یابد. 

وی با بیان تاثیر به سزای این طرح در ترویج و تشویق اقشار مختلف جامعه در ساختن مدرسه، اعلام آمادگی کرد که در اشاعه طرح آجر به آجر دوشادوش اداره کل نوسازی مدارس استان همکاری کند.

امام جمعه همدان در راستای تکریم و تبلیغ این طرح اظهار داشت: هر شخص می‌تواند با اهداء حتی یک آجر در حرکت مبارک مدرسه سازی و رفع مشکلات فضاهای آموزشی سهیم باشد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: فرهنگسازی در جهت ترویج این حرکت ملی از وظایف ائمه جماعات است و بعد از دوران محدودیت های کرونایی و بازگشایی مراکز و اجتماعات، به ترویج این طرح مهم خواهیم پرداخت.

وی با بیان اینکه این طرح نو در راستای حل مشکلات سخت‌افزاری آموزش و پرورش است، ابراز امیدواری کرد: روزی را شاهد باشیم که نیاز و کمبودی در حوزه فضاهای آموزشی نباشد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس همدان نیز در این دیدار گفت: هدف از اجرای این طرح استفاده حداکثری از مشارکت های مردمی با استفاده از ظرفیت های رسانه ای در صدا و سیما، فضای مجازی و رسانه های نوین است.

محمدحسین مرادی با تاکید بر لزوم نهادینه شدن فرهنگ مدرسه سازی در اقشار مختلف جامعه اظهار داشت: پیش بینی می‌شود این طرح زمینه توسعه مشارکت خیران را در ساخت و ساز مدارس فراهم کند.

وی گفت: ۳۰ درصد مدارس استان همدان با کمک خیران راه‌اندازی شده که شامل یک‌هزار و ۹۲۰ کلاس درس در قالب ۳۱۴ پروژه است که با مشارکت ۸۷۴ خیر حقیقی و حقوقی در امر مدرسه‌سازی استان تحقق یافت.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس همدان از برگزاری ۲۱ جشنواره خیران مدرسه‌ساز در استان از سال ۷۷ تاکنون خبر داد و گفت: تعهدات خیران بین ۲۶۶ میلیارد تومان بوده که ۱۹۵ میلیارد تومان تاکنون تحقق یافته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =