۹۹ درصد ترازوهای استان تهران سالم است

تهران- ایرنا- مدیرکل استاندارد استان تهران گفت: بر اساس بازرسی‌ و نظارت کارشناسان بر وسایل توزین (ترازو) مورد استفاده در دادوستد عمومی این استان طی چهارماه گذشته عملکرد بیش از ۹۹ درصد آنها سالم است.

به گزارش روز سه شنبه اداره‌کل استاندارد استان تهران، محمودرضا طاهری در این خصوص اظهار داشت: بر اساس ضوابط اجرایی و مقررات اوزان و مقیاس و وسایل سنجش، وسایل توزین باید حداقل یک مرتبه در سال بازرسی و صحت عملکرد آنها مورد آزمون قرار بگیرد.

وی با اشاره بر آزمون دوره‌ای شش هزار و ۱۰۰ وسیلۀ توزین در این مدت چهار ماهه، ادامه داد: بر اساس بازرسی‌های کارشناسان استاندارد و شرکت‌های بازرسی تایید صلاحیت‌شده، این آمار نشان داد، در زمان آزمون، تنها ۶۰ وسیله، یعنی کمتر از یک درصد وسایل توزین آزمون‌شده در استان، منطبق با استاندارد نبودند.

این مقام مسوول با اشاره بر اینکه وسایل توزینی که صحت عملکرد آنها تایید نشود، برچسب تایید صحت عملکرد بر آنها الصاق نمی‌شود، افزود: شهروندان با مشاهده برچسب مذکور می‌توانند از عدم کم‌فروشی وسیله توزین مورداستفاده مطمئن شوند.

طاهری در خصوص سوالات متعدد شهروندان از قانونی بودن دریافت هزینۀ آزمون از واحد صنفی نیز خاطر نشان کرد :بر اساس مقررات سازمان ملی استاندارد ایران، برای انجام این آزمون، کارمزدی باید توسط خود واحد صنفی پرداخت شود که تعرفۀ آن، هر سال توسط سازمان ملی استاندارد تعیین و به ادارات‌کل استانی ابلاغ می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =