دعای عرفه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مرز خسروی برگزار می‌شود

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: دعای عرفه امسال در مرز خسروی نزدیکترین نقطه کشورمان به کربلای معلا، روز پنجشنبه نهم مرداد ماه با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می‌شود.

مرادعلی تاتار روز سه شنبه در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم دعای عرفه، افزود: با توجه به شیوع کرونا در کشور و جهان و متاثر شدن بیشتر کسب و کارها و برنامه از این بیماری و اینکه تداوم این بیماری قابل پیش بینی نیست از این رو تلاش می شود با رعایت پروتکل های بهداشتی فرایض دینی با همراهی مردم در زمینه رعایت مسایل بهدداشتی برگزار شود.

وی اظهار داشت: تدابیر لازم برای ایجاد زیرساخت ها و هماهنگی با ادارات و دستگاه های خدمات رسان برای اجرای این مراسم در مرز خسروی اتخاذ شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه نیز گفت: قصرشیرین راس استان کرمانشاه و خدمت در آن جهادی و اعتقادی است.

حجت الاسلام یوسف احمدی فزود: توسل به امامان معصوم (ع) و زیارت های دینی همواره راهگشای پیروان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است.

وی اضافه کرد: با توجه به گسترش بیماری کرونا و متاثر شدن بسیاری از امور کشور از این بیماری تلاش می کنیم برنامه های دینی استان کرمانشاه با رعایت و همراهی با اصول بهداشتی انجام شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: در ایام شب های قدر مساجد و هیات های مذهبی به خوبی توانستند با رعایت کامل مسایل بهداشتی، مراسم شب های قدر را برگزار کنند.

احمدی گفت: استان کرمانشاه با وجود قرار داشتن در خط مقدم هشت سال دفاع مقدس فضای سیدالشهدا را دارد و ما امروز نیاز بیشتری به تقویت برنامه های فرهنگی در استان را داریم.

او اظهار داشت: بسیاری از پیروزی های رزمندگان اسلامی در عملیات های دروران جنگ نتیجه توسل رزمندگان به فرایض دینی و اهل بیت (ع) بوده است.

وی یکی از برنامه های مهم فرهنگی استان کرمانشاه را برگزاری دعای عرفه عنوان کرد و گفت: این مراسم معنوی هرساله با حضور عاشقان سرو سالار شهیدان در مرز خسروی و شهرستان قصرشیرین برگزار شده است.

دعای عرفه امسال با توجه به افزایش دمای قصرشیرین ساعت ۱۸ بعدازظهر روز پنججشنبه در مرز خسروی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

                                                                       

برگزاری دعای عرفه در قصرشیرین یادگار به جا مانده از مرحوم آزاده سرافراز اسلام حجت الاسلام حاج سیدعلی اکبر ابوترابی است که امسال بیست و پنجمین سال خود را سپری می کند.  
عرفه روزی است که حق تعالی بندگان خویش را به عبادت و طاعت خود فرا خوانده و سفره های جود و احسان خود را برایشان گسترانیده و شیطان در این روز خوار و حقیرتر و رانده تر و در خشمناک ترین اوقات خواهد بود.  
قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶کیلومتر مرز با عراق دارد که دارای ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان است.