عاملی درگذشت استاد پیشکسوت دانشگاه تهران را تسلیت گفت

تهران- ایرنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، درگذشت استاد پیشکسوت دانشگاه تهران را تسلیت گفت.

به گزارش روز سه شنبه مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، سعید رضا عاملی با صدور پیامی درگذشت مهدی طالب، استاد پیشکسوت دانشگاه تهران را به خانواده وی، جامعه علمی کشور به ویژه اساتید، دانشجویان و دانش آموختگان علوم اجتماعی و به طور خاص جامعه شناسان فرهیخته کشور تسلیت گفت. 

در پیام عاملی آمده است: استاد طالب از اساتید دغدغه مند نسبت به مسائل ایران بود که در زمینه جامعه شناسی تالیفات متعددی از خود مانند جامعه شناسی اعتبارات روستائی در ایران، مدیریت روستایی در ایران، کتاب تامین اجتماعی، شیوه ‏های علمی مطالعات اجتماعی و جامعه شناسی روستایی به یادگار گذاشت و نقش و تلاش های موثری در پیشرفت جامعه شناسی روستایی در کشور داشت. او فردی دانشگاهی و از اهالی علم جامعه شناسی در ایران بود که این رشته را به خوبی و بر اساس مطالعات میدانی می شناخت و به دنبال گره گشایی از جامعه ایرانی و در خدمت اهداف متعالی انقلاب اسلامی بود.

این پیام می افزاید: این استاد فقید دانشگاه؛ فردی دانشجو پرور و استاد پرور بود که فقط معلم دانشگاهی نبود و برای دانشجویان خود معلم زندگی بود و در حل مشکلات ایشان مانند یک پدر، دلسوزی داشت و ایشان معلم چند نسل از اساتید، فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته جامعه شناسی در ایران بوده است.

پیام تسلیت هیأت‌رئیسه دانشگاه تهران ‌
هیأت رئیسه دانشگاه تهران نیز در پیام تسلیتی به مناسبت درگذشت استاد پیشکسوت و مبرز دانشکده علوم اجتماعی اعلام کرد: با احترام به میراث ماندگار ایشان در حوزه علوم اجتماعی و ادای سپاس به یک عمر فعالیت علمی، آموزشی و پژوهشی این استاد پیشکسوت و فرهیخته، این ضایعه را خدمت تمامی دانشجویان، استادان و همکاران تسلیت عرض نموده و برای ایشان مغفرت و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان، صبر و اجر از درگاه ایزد منان طلب می‌کند. 

مهدی طالب روز دوشنبه پنج مردادماه در سن ۷۵ سالگی دارفانی را وداع گفت.  او جامعه شناسی بود ایرانی و مسائل اجتماعی ایران را دغدغه مندانه مطرح می کرد و به دنبال حل آن بود. خصوصا در حوزه مسائل روستایی و توسعه روستایی این نکته نمایان تر بود.
بالغ بر ۴۰ جلد کتاب  از او در زمینه های جامعه شناسی، جامعه شناسی روستایی و تامین اجتماعی به یادگار مانده است و بسیاری از کتاب های وی سرفصل دانشگاهی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =