۷ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۶
کد خبرنگار: 2146
کد خبر: 83887614
۰ نفر

برچسب‌ها

روحانیون روانسر در مقابله با کرونا همکاری خوبی داشتند

کرمانشاه- ایرنا- امام جمعه روانسر گفت: علما و روحانیون این شهرستان در مقابله با بیماری منحوس کرونا و به ویژه در آگاهی بخشی و اطلاع رسانی همدلی و همکاری خوبی با مسوولان داشته‌اند.

ماموستا ملا سیدمحمد محمدی روز سه شنبه در نشست با روحانیون این شهرستان افزود: موافقت و همکاری علما و روحانیون برای تعطیلی اجتماعات مذهبی همچون نمازهای جمعه و جماعت دلیلی بر پیشرو بودن این قشر در نجات جامعه و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا است. 

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی اجرای دستورات متخصصان بهداشت جامعه در اولویت همه کارها و یک وظیفه شرعی و اخلاقی است، تصریح کرد: لازمه شکست کرونا رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی آحاد جامعه است.

فرماندار شهرستان روانسر نیز از تلاش ها و نقش اثرگذار علما و  روحانیون شهرستان در مقابله با ویروس کرونا قدردانی کرد.

سعدی مصطفی زاده افزود: همه متولیان امر و مردم شهرستان در زمینه مبارزه با کرونا بسیار خوب عمل کردند و این شهرستان در مقابله با بیماری کرونا پیشرو بوده است.

وی اضافه کرد: باید با آموزش و آگاهی بخشی به مردم خطر این ویروس را متذکر شویم و بهترین راه مبارزه با آن استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است.

فرماندار روانسر ادامه داد: برای کاهش مبتلایان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و به ویژه استفاده از ماسک را از ادارت شروع کرده ایم.

مصطفی زاده تاکید کرد: باتوجه به فرارسیدن عید قربان ، ضرورت دارد با بکارگیری راهکارهای مناسب از شیوع دوباره ویروس کرونا و قرمز شدن وضعیت شهرستان جلوگیری کینم که نقش روحانیون و ائمه جمعه و جماعات در این راستا بسیار مهم  است.

شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد. 
سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد تا روز ۶ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۴۳۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۴۳۶ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۹۳ هزار و ۶۰۶ نفر رسید.

دکتر سیما سادات لاری افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۵ هزار و ۹۱۲ نفر رسید.

او گفت: همانند روزهای گذشته استان‌های مازندران، فارس، آذربایجان های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی اظهار داشت: همچنین استان‌های تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.