۱۰ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۷:۳۰
کد خبرنگار: 1188
کد خبر: 83887504
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از سه هزارتن پسماند ساختمانی در خمین جمع آوری شد

خمین - ایرنا - شهردار خمین گفت: سه هزار و ۱۶۰ تن پسماند عمرانی و ساختمانی بهار امسال از معابر این شهر جمع‌آوری شد.

« ابوالفضل مرتضیان» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۴۵ تن زباله  به صورت روزانه در محدوده شهری خمین جمع‌آوری و پس از انتقال به واحد بازیافت این شهردر منطقه حسن فلک پردازش و به صورت بهداشتی  دفن می‌شود.
وی بیان کرد: نظافت معابر و شستشوی کلیه اماکن عمومی خیابان‌ها، جداول و کانال‌های سطح شهر به‌صورت روزانه و مستمر انجام می‌شود.
شهردار خمین اظهار داشت: ۸۳ قلاده سگ ولگرد در سه ماهه نخست امسال در خمین زنده‌گیری شده است.
مرتضیان ادامه داد: ۳۰ عدد سطل زباله مکانیزه  بهار سال جاری در خمین خریداری و نصب شده است و تمام این  سطل‌ها از سوی  خدمات شهری کدگذاری شده‌ است.
شهردار خمین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش سرانه فضای سبز و توسعه کیفی پارک‌های محله‌ای گفت: بیش از پنج هزار گلدان گل رز و گل فصلی و بیش از یک‌هزار اصله نهال در پارک‌های محله‌ای کاشته شده است.
مرتضیان افزود: توسعه پارک‌های محله‌ای به ویژه در محلات کمتر برخوردار خمین و خرید وسایل بازی برای بوستان‌های  نیلوفر، بابااحمد، شهید بهشتی،شهرک نیروی انتظامی وترافیک از اقدامات شهرداری این شهر در سه ماهه نخست امسال است.
وی بیان کرد: ایجاد زمین فوتبال در بوستان لاله، فضیلت و اصلاح زمین فوتبال بوستان شهید بهشتی از دیگر فعالیت‌های خدمات شهری برای توسعه پارک‌های محله‌ای است.
شهردار خمین از آغاز دوباره پاکسازی و ضدعفونی خیابان‌های این شهر به‌دلیل موج دوم شیوع ویروس کرونا خبر داد و اظهار داشت: به‌منظور فرهنگ‌سازی و ترغیب مردم به استفاده از ماسک، تصاویر استفاده از ماسک روی سطل‌های زباله در سطح شهر طراحی شده است.
خمین در جنوب استان مرکزی است و ۷۰ هزار نفر از جمعیت این شهرستان ساکن شهر است.
 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =