سلسله و دلفان از وجود کارخانه بزرگ محروم هستند

خرم آباد- ایرنا- نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت:برغم خدمات زیاد نظام هنوز کارخانه بزرگی در شهرستان های سلسله و دلفان وجود ندارد.

یحیی ابراهیمی روز سه شنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان سلسله با حضور مدیران بانک های عامل و دستگاه های اجرایی در سالن جلسات فرمانداری، اظهار داشت: مهمترین معضل شهرستان های سلسله و دلفان و همچنین لرستان، خارج شدن از ریل توسعه است.

وی با تاکید بر اینکه مهمترین دغدغه مقام معظم رهبری ، فرهنگ، اقتصاد و معیشت مردم است، عنوان کرد: در لرستان بهترین منابع طبیعی را در اختیار داریم اما متاسفانه بیشترین درصد بیکاری و معضلات ناشی از آن متعلق به این استان  است. 

ابراهیمی با اشاره به شکاف اقتصادی لرستان با استان های همجوار، افزود: در شهرستان دلفان هنوز ۳۶۰ کیلومتر راه مالرو داریم و مهمترین مشکل و مطالبه مردمان برخی مناطق این شهرستان ها، هنوز جاده و آب آشامیدنی است.

وی با اشاره به مدیران بانک های عامل، ادامه داد: به عنوان کسانی که مسئولیت تامین منابع مالی بنگاه های اقتصادی را برعهده دارید پای کار بیایید و رضایتمندی مراجعه کنندگان و متقاضیان دریافت تسهیلات را در دستور کار قرار دهید و در دریافت وثایق و ضمانت ها با مردم همکاری و مدارا کنید. 

نماینده سلسله و دلفان در مجلس با تاکید بر اینکه مدیر ریسک پذیر می خواهیم، ادامه داد: مدیر بخشنامه ای نمی خواهیم، انتظار داریم که دستگاه های جهاد کشاورزی، صنعت و معدن و میراث فرهنگی پای کار آمده و درخواست های مردم را جمع آوری کنند تا در کارگروه اشتغال مطرح و در پرداخت تسهیلات سرعت عمل ایجاد شود. 

فرماندار سلسله نیز با اشاره به عملکرد ۴۲۰ درصدی شهرستان در سال گذشته در دریافت تسهیلات روستایی و عشایری، اظهار داشت: شهرستان سلسله در این زمینه توانست رتبه نخست لرستان را به خود اختصاص دهد.

شریف خسروی افزود: امسال شهرستان سلسله از لیست دریافت تسهیلات روستایی و عشایری خارج شده  و انتظار می رود که نماینده مردم از طریق استانداری و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیگیری های لازم را درخصوص سهمیه شهرستان داشته باشد.

خسروی با تاکید بر اینکه بانک های عامل شهرستان باید در پرداخت تسهیلات حداکثر همراهی را با مردم داشته باشند، عنوان کرد:بانک ها مجاز نیستند بنگاه های اقتصادی را که در پرداخت اقساط خود با مشکل مواجه شده اند را تملک کنند بلکه باید اطلاع دهند تا از طریق ستاد تسهیل استان پیگیر برطرف کردن مشکل این واحدها شویم.

وی ادامه داد: چنانچه دستگاه های اجرایی مربوطه مشکلات واحدهای اقتصادی خود را مراقبت و پیگیری نکنند، مورد برخورد قرار خواهند گرفت.

وی با تاکید بر جذب تسهیلات قرض الحسنه توسط بانک های عامل، گفت: نباید سهمیه قرض الحسنه از شهرستان خارج شود و چنانچه در این زمینه قصوری رخ دهد برخوردهای لازم صورت خواهد گرفت چرا که این تسهیلات سهم  شهرستان است.

فرماندار سلسله با اشاره به مدیران بانک های عامل، گفت: با معاونین اعتباری حداکثر ارتباط را داشته باشید تا طرح ها طول نکشند.

وی افزود: دستگاه های اجرایی صنعت و معدن، جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی باید نیازمندی های شهرستان را احصا و اولویت بندی کنند تا بانک های پرداخت کننده تسهیلات را در مسیر این اولویت ها قرار دهیم تا نتیجه آن به نفع شهرستان باشد. 

خسروی با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در بانک های شهرستان به منظور حفظ سلامت کارکنان و ارباب رجوع، بیان کرد: خوشبختانه بانک های عامل شهرستان همواره همکاری خوبی داشته اند و بیشتر از منابعی که در اختیار داشته اند، تسهیلات پرداخت کرده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =