رییس پلیس فتا سمنان: مردم مراقب شکارچیان آنلاین وام ودیعه مستاجران باشند

سمنان- ایرنا- رییس پلیس فتا استان سمنان در گفت و گویی به شهروندان این استان هشدار داد که برای ثبت نام اینترنتی وام ودیعه مستاجران مراقب شکارچیان آنلاین و افراد سودجو در اینترنت باشند.

سرهنگ دوم حسین صادقی روز سه شنبه در تشریح این هشدار به خبرنگاران گفت: با توجه به شیوع مجدد کرونا در کشور و فشار مضاعف به برخی مشاغل دولت اقدام به پرداخت وام ودیعه مستاجران کرده است.

وی بیان داشت: مردم برای جلوگیری از کلاهبرداری های اینترنتی کاربران به سامانه اینترنتی تحت مدیریت وزارت راه و شهرسازی به آدرس https:‎//tem.mrud.ir/‎ مراجعه و از ثبت نام در سایت‌های دیگر خودداری کنند.

وی گفت: مجرمان سایبری با سوءاستفاده از ضعف آگاهی کاربران و با روش‌های مختلف از جمله برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی و سرقت اطلاعات کارت‌های بانکی اقدام به کلاهبرداری اینترنتی از کاربران می‌کنند.

صادقی گفت: شهروندان باید آگاه باشند برای ثبت نام اینترنتی وام ودیعه مستاجران نیاز به واریز وجه به شماره کارت‌های درج‌شده در سایت‌ها یا ارسال شده از طریق پیامک نیست.

رییس پلیس فتا استان سمنان هشدار داد: مجرمان سایبر با طراحی صفحات جعلی قصد سرقت اطلاعات کاربران را دارند و از هر زمان و مناسبتی و با استفاده از بسترهای مختلف مانند ارسال پیامک یا تبلیغ در شبکه های اجتماعی   کاربران را به خود جلب کرده تا به اهداف مجرمانه خود برسند از این رو مردم به این موضوع توجه ویژه ای داشته و به لینک‌های دریافتی که از این طریق ارسال می شود بی تفاوت باشند.

صادقی بیان داشت: اگر افراد با صفحاتی که به نظر آنها جعلی هستند برخورد کردند، مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir  گزارش دهند تا هر چه سریع‌تر برای بررسی موضوع و برخورد با کلاهبرداران ورود شود.

سوم تیرماه رئیس جمهوری در جلسه ستاد اقتصادی دولت موضوع‌هایی همچون بسته حمایتی برای مستأجران و پرداخت ودیعه مسکن به خانوارهای اجاره‌نشین کم‌درآمد را مطرح کرد. مطابق با این تصمیم، دولت مسئولیت طراحی بسته حمایتی از مستأجران را به وزارتخانه‌های راه‌وشهرسازی و اقتصاد و همچنین بانک مرکزی سپرد تا به سرعت برنامه حمایتی برای مستأجران به تصویب برسد که در پی آن وزارت راه و شهرسازی نیز برای کمک به اجاره‌نشین‌ها، بسته‌ کمک ودیعه اجاره مسکن آماده کرد.

طبق این سیاست، حداکثر متراژ واحد مسکونی مستأجران تهرانی برای برخورداری از این تسهیلات ۷۵ و در سایر شهرهای کشور ۹۰ مترمربع تعیین شده است. همچنین وجود قرارداد رسمی اجاره، میان موجر و مستأجر و داشتن کد رهگیری الزامی است.

سرانجام اول مرداد در جلسه هیات دولت، وام ودیعه مسکن برای مستأجران تصویب شد و مقرر شد سقف این وام برای مستأجران تهرانی ۵۰ میلیون تومان، در شهرهای بزرگ ۳۰ میلیون و در شهرهای کوچک ۱۵ میلیون تومان باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =