سمنانی‌ها در کاهش مصرف برق در دوره اوج بار رکورد زدند

سمنان- ایرنا- مدیر عامل شرکت توزیع برق استان سمنان گفت: صرفه‌جویی مطلوب مشترکان استان در برنامه‌ریزی برای کاهش اوج بار مصرف برق ششم مرداد ۹۹ رکورد زد.

به گزارش ایرنا، سیدمحمد موسوی زاده روز سه شنبه در نشست ویدئوکنفرانسی مدیریت پیک بار با حضور همایون حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی و جمعی از مسئولان شرکت توانیر، گفت: ششم مرداد ماه با ۲.۵ درصد کاهش مصرف نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به نوعی رکورد همکاری مشترکان استان شمنان با ۵۵ مگاوات صرفه‌جویی در بخشهای مختلف ثبت شد.

وی با اشاره به اینکه این مقدار معادل سهمیه ای بود که برای استان سمنان در کاهش اوج مصرف در نظر گرفته شد، بیان کرد: ۸۰ درصد مربوط به بخش تولید بود.

موسوی زاده ادامه داد: ۶۰ درصد از این مشارکت و همکاری مربوط به صنایع و ۲۰ درصد توسط مشترکان کشاورزی بود.

وی اظهار داشت: تغییر ساعات کاری ادارات استان سمنان از سوی استانداری ، اجرای نخستین رزمایش قطع و وصل برق ۱۳۰ اشتراک چاه آب کشاورزی از راه دور، بازرسی ۵۳۳ دستگاه اجرایی توسط ضابطان مدیریت مصرف این شرکت برای کنترل خاموش بودن سامانه های سرمایشی پس از ساعت کاری و کاهش مصرف، صدور ۲۰ مورد اخطار برای ادارات پرمصرف برق و برنامه ریزی به منظور جلب مشارکت داوطلبانه مشترکان صنعتی با حدود ۱۰ مگاوات همکاری، مهمترین اقدام‌های شاخص توزیع برق استان برای مدیریت مصرف بود که و همچنان استمرار خواهد داشت.

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان سمنان از مشترکان برق استان خواست با مدیریت مناسب و مصرف بهینه انرژی برق به ویژه در استفاده از وسایل سرمایشی در دمای آسایش و همچنین پرهیز از استفاده از وسایل برقی پرمصرف در ساعات اوج، در مصرفه بهینه برق همکاری کنند.

استفاده از دور کند کولر آبی، تنظیم دمای کولرهای گازی بین ۲۴ تا ۲۶ درجه سانتی گراد، استفاده نکردن از لوازم برقی پرمصرف در ساعت های اوج بار و خاموش کردن لامپ های اضافی و غیرضروری، بهترین مشارکت مشترکان در مدیریت مصرف برق است.

۷۶.۵ درصد مشترکان استان سمنان در تعرفه خانگی، ۵.۹ درصد عمومی، ۱.۷ درصد کشاورزی ، ۱.۳ درصد صنعتی ، ۱۴ درصد تجاری و بقیه هم مربوط به بخش روشنایی معابر است.

برق در استان ۵۲ درصد در بخش صنعت و ۱۹ درصد در بخش کشاورزی مصرف می‌شود .

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =