اکبرنژاد: برگزاری پیکارهای جهانی کشتی کاری سختی است

تهران - ایرنا - سرمربی تیم کشتی آزاد زیر ۲۳ سال ایران گفت: برگزاری پیکارهای امیدهای جهان و یا حتی سایر رده‌ها در شرایطی که هر روز شاهد شیوع بیشتر ویروس کرونا هستیم، کاری سخت و پیچیده است.

«تقی اکبرنژاد» روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص برگزاری پیکارهای جهانی زیر ۲۳ اظهار داشت: اتحادیه جهانی پیشنهاد برگزاری برخی رقابت‌های ورزشی از جمله مسابقه‌های قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان را ارایه داده اما این موضوع هنوز قطعی نیست و تا چند روز دیگر قرار است جلسه‌ای در اتحادیه جهانی برگزار و تصمیم نهایی را اعلام کنند.

وی اظهار داشت: برهمین اساس در فدراسیون کشتی نیز جلسات مختلفی برای برنامه‌ریزی جهت حضور در این پیکارها برگزار شد اما به دلیل آنکه برگزاری مسابقات هنوز قطعی نشده، نتیجه نهایی اتخاذ نشد. با این وجود اگر قرار به برگزاری مسابقات باشد، همراه با سایر مسوولان فدراسیون کشتی پیش‌بینی و راهکارهای مختلف بررسی شده که به چه نحوی وارد مسابقات شویم اما به نظرم به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزاری مسابقات جهانی کاری سخت و پیچیده خواهد بود.

سرمربی اسبق تیم کشتی آزاد جوانان ایران ادامه داد: سالن‌های کشتی و باشگاه‌ها اکنون بسته است و تمرینات برگزار نمی‌شود و به طبع مسابقه‌ای نیز در این شرایط برگزار نمی‌شود. باید جلسه با مسوولان فدراسیون و کارشناسان برگزار شود که راهبردشان در این زمینه چیست و بهترین تصمیم را در این خصوص اتخاذ شود. هر تصمیمی که گرفته شود به طور طبیعی کاملا عالی نخواهد بود اما در صورت برگزاری مسابقات مجبوریم که تصمیم نهایی را بگیریم.

وی تصریح کرد: در صورت ساخته نشدن واکسن، برگزاری بازی‌های المپیک توکیو نیز قطعی نیست. حدود ۳۵ درصد مردم ژاپن مخالف برگزاری المپیک در این شرایط هستند. برگزاری مسابقات جهانی نیز به طور حتم در سالنی سرپوشیده و با حضور بیش از ۵۰۰ ورزشکار، مربی، سرپرست، داور و عوامل برگزار کننده از ۶۰ تا ۷۰ کشور جهان خواهد بود. در بسیاری از کشورها نیز درصد شیوع ویروس کرونا ۳۰ تا ۴۰ درصد است و شرایط برای برگزاری مسابقات خیلی دشوار خواهد بود.

اکبرنژاد ادامه داد: به همین دلیل کار به این سادگی نیست و امکان دارد تست یک ورزشکار امروز منفی باشد و متاسفانه همان ورزشکار فردا مبتلا به این ویروس شده باشد. برگزاری مسابقات کشتی همانند فوتبال نیست که تعداد محدودی در یک ورزشگاه بزرگ جمع شوند و بعد از حدود ۲ ساعت نیز مسابقه تمام شود. در مسابقات کشتی تعدادی زیادی از ورزشکاران، مربیان، داوران و سایر افراد از صبح در سالن سرپوشیده حضور دارند و شرایط برای برگزاری مسابقات بسیار سخت خواهد بود و آسیب‌پذیری بیشتر خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =