توسعه مهارت ورزی و بسترسازی برای اشتغال پایدار بانوان در خمین ضروری است

خمین - ایرنا - فرماندار خمین گفت: سهم بانوان این شهرستان تز بازار کسب و کار قابل قبول نیست و باید با توسعه مهارت‌ورزی و بسترسازی برنامه‌محور برای اشتغال این قشر در خمین تلاش مضاعف شود.

«احمد طهرانی» روز سه‌شنبه در کارگروه فرهنگی و اجتماعی خمین افزود: اشتغال‌زایی تنها یک فرآیند اقتصادی نیست بلکه نیاز است دستگاه‌های حرفه‌آموزی و  فرهنگی نیز با برنامه پای کار باشند.
وی اظهار داشت: بانک اطلاعاتی از دستگاه‌هایی که در حوزه اشتغال خمین فعالیت دارند با هدف پرهیز از موازی‌کار و پرداخت هدفمند تسهیلات اشتغال‌زا تهیه شود.
فرماندار خمین  ادامه داد: بیان مدام معضل بیکاری نتیجه ای ندارد و باید فرهنگ کار در خمین آسیب شناسی شده و برای حل آن راهکار عملیاتی ارایه شود.
طهرانی با اشاره به اینکه بنیاد برکت اقدامات خوبی در حوزه اشتغال بانوان خمین داشته است، گفت: اشتغال و حضور بانوان در اجتماع سالم سبب تامین نیازهای مادی خانواده، افزایش نشاط اجتماعی و کاهش بسیاری از آسیبهای اجتماعی در سطح شهرستان می شود.
فرماندار خمین ادامه داد: افزایش تاب‌آوری مردم در مقابل شرایط سخت اقتصادی و افزایش باورهای دینی جامعه به ویژه اقشار مستعد آسیب از عوامل بازدارنده است.
وی، تعامل و انسجام بین دستگاه‌های مختلف اجرایی، پرهیز از تک محوری بودن و استفاده از نظر کارشناسان حوزه های مختلف را در زادگاه امام راحل ضروری دانست.
فرماندار خمین با گرامیداشت هفته امامت و ولایت اظهار داشت: تبلیغ شعائر دینی یک وظیفه شرعی و قانونی است و بیماری کرونا دینداری را تعطیل نکرده است.
طهرانی بیان کرد: آیین‌های مذهبی با بهره‌گیری از ظرفیت جوانان و نوجانان با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در شهرستان برگزار شود.
وی گفت: تلویزیون مجازی خمین ظرفیت بسیار مناسبی برای گرامیداشت مناسبت‌های مذهبی و ملی در زمان بیماری کرونا است.
رئیس تبلیغات اسلامی خمین نیز در این کارگروه گفت: دعای عرفه روز پنجشنبه در مصلی امام خمینی(ره) این شهرستان با رعایت کامل دستورالعمل‌های  بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار می‌شود.
حجت الاسلام «علی کاظمی» افزود: پیاده‌روی هیات‌های مذهبی تا مسجد جامع خمین، برگزاری نماز عید قربان در روز جمعه، برگزاری جشن در تمام مساجد و گردهمایی سادات در مسجد جامع این شهرستان از جمله برنامه های گرامیداشت عید بزرگ غدیر در زادگاه امام راحل است.
وی بیان کرد: بیش از یک‌هزار وعده غذایی در شب و روز عید غدیر در مساجد خمین تهیه و بین نیازمندان این شهرستان توزیع می‌شود.
خمین در جنوب استان مرکزی با ۱۰۵ هزار نفر جمعیت است و این شهرستان دارای بیشترین آمار بیکاری در استان مرکزی پس از شهر اراک است.
  


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =