مرحله نهایی رزمایش مشترک پیامبر اعظم (ص) ۱۴ سپاه آغاز شد

تهران- ایرنا- مرحله نهایی رزمایش بزرگ و مشترک پیامبر اعظم(ص) ۱۴ سپاه، در منطقه عمومی خلیج‌فارس و تنگه هرمز در حالی امروز آغاز شد که برای نخستین بار رصد منطقه رزمایش با تصاویر ارسالی از ماهواره نور انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی کل سپاه پاسداران روز سه‌شنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مرحله نهایی رزمایش بزرگ و  مشترک پیامبر اعظم (ص) ۱۴ با مشارکت نیروی دریایی و نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با رمز مقدس «یا علی بن ابی طالب(ع)» از صبح امروز در منطقه عمومی استان هرمزگان، غرب تنگه هرمز و خلیج فارس تا عمق کشور، در عرصه‌های زمین، هوا، دریا و فضا آغاز شد.

بر اساس اعلام روابط عمومی کل سپاه، در مرحله نهایی این رزمایش یگان‌های موشکی، شناوری و پهپادی نیروی دریایی سپاه و یگان‌های موشکی، پهپاد و راداری نیروی هوافضای سپاه به اجرای عملیات و سناریوهای رزمایش می‌پردازند.

اجرای عملیات تهاجمی موشکی، شناوری و پهپادی علیه مواضع دشمن، عملیات مین‌ریزی آفندی و قطع خطوط مواصلاتی شناورهای دشمن فرضی، اجرای عملیات رزم موشکی توسط بالگرد و شلیک موشک‌های ساحل به دریا در مرحله نهایی رزمایش پیامبر اعظم (ص) سپاه به اجرا درمی‌آید.

در این رزمایش برای نخستین بار عملیات رصد منطقه رزمایش با استفاده از تصاویر ارسالی از ماهواره نور صورت می‌پذیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =