پلدشتی‌ها گرم‌ترین روز تابستانی خود را سپری کردند

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: پلدشتی‎‌ها گرم‌ترین روز تابستانی خود را با ۴۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر سپری کردند.

مهدی کریمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گرمای هوا تا ۲ روز آینده در استان ادامه دارد و از روز پنجشنبه روند کاهشی آغاز می شود.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته پلدشت گرم‌ترین شهر استان و تکاب با دمای ۱۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک‌ترین شهر آذربایجان‌غربی بود و دمای ارومیه نیز بین ۲۱ و ۳۹ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: وزش باد پدیده غالب در استان است و در بعد از ظهر سرعت باد به ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر خواهد رسید.

وی بیان کرد: بارش های رگباری در شمال استان نیز از روز سه شنبه شروع می شود و تا پایان هفته جاری تداوم دارد.

کارشناس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: صرفه‌جویی در مصرف آب و برق به ویژه در ساعات اوج مصرف، اجتناب از ترددهای غیرضروری در ساعات ظهر جهت جلوگیری از گرمازدگی، خودداری از روشن کردن آتش در جنگل‌ها و مراتع، محکم کردن سازه‌های موقت از مواردی است که لازم است شهروندان به آنها توجه داشته باشند.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است؛ بارش‌ها در این استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =