نیاز خراسان جنوبی به فوق تخصص نفرولوژی رفع شد

بیرجند - ایرنا - رییس مرکز جامع درمان بیماری‌های خاص خراسان جنوبی از حضور فوق تخصص نفرولوژی در بیرجند برای رفع نیاز بیماران دیالیزی و پیوند کلیه در این استان خبر داد.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، هادی دهقانی گفت: با توجه به حضور نداشتن فوق تخصص نفرولوژی در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، برای برطرف شدن نیاز بیماران دیالیزی و پیوند کلیه و جلوگیری از رفت و آمد با توجه به بعد مسافت به شهرستان‌های مجاور، با هماهنگی‌های به عمل آمده با دانشگاه علوم پزشکی مشهد از دکتر عباس زراعتی فوق تخصص نفرولوژی (فوق تخصص کلیه) برای ویزیت این بیماران یک روز در ماه در مرکز جامع درمان بیماری‌های خاص دعوت شده است.

 وی افزود: فوق تخصص نفرولوژی پنجشنبه هفته جاری نوبت صبح و عصر در مرکز جامع درمان بیماری‌های خاص حضور دارد.

رییس مرکز جامع درمان بیماری‌های خاص خراسان جنوبی اظهار داشت: از هم‌استانی‌های محترم تقاضا می‌شود به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی، برای گرفتن نوبت و اطلاع از ساعت حضور خود، با شماره ۰۵۶۳۲۳۸۱۳۳۴ تماس بگیرند و از ازدحام جمعیت خودداری کنند.

کمبود پزشک متخصص و فوق تخصص یکی از مشکلات دیرینه در خراسان جنوبی بوده که گام‌های موثری در سال‌های اخیر برای رفع این کمبود برداشته شده است.

جذب پزشکان برای رفع نیازهای درمانی بیماران در شرایط شیوع کرونا باعث کاهش رفت و آمد مردم به مناطق همجوار و در نتیجه پیشگیری از انتقال ویروس کرونا می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =