حسینیه هنر استان مرکزی راه‌اندازی شد

اراک - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: حسینیه هنر این استان با مشارکت انجمن‌های فرهنگی و هنری در اراک راه‌اندازی شد.

حجت‌الاسلام «عباس دانشی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: حسینیه هنر استان مرکزی با مشارکت جامعه هنری و مدیران و اعضای انجمن‌ هنرهای نمایشی، تجسمی، انجمن سینمای جوانان، انجمن موسیقی و  طراحان مد و لباس استان راه اندازی شده است.  

وی ادامه داد: این مکان با هدف عرض ارادت به ساحت مقدس حضرت سیدالشهدا (ع) و در جهت بزرگداشت محرم الحرام و نهضت عاشورا پایه‌گذاری شده که در ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) فعالیت‌ها و برنامه‌هایی در جهت تولید و برگزاری مراسم و برنامه‌های فرهنگی هنری متناسب با عزاداری در آن اجرایی می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی بیان کرد: اعضای هیات امنای حسینیه هنر این استان متشکل از چهار نفر از کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی و پنج نفر از اعضای انجمن‌های فرهنگی هنری استان است.  

حجت‌الاسلام دانشی اظهار داشت: حسینیه هنر استان مرکزی در فرهنگسرای آیینه اراک راه‌اندازی شده و با توجه به شیوع ویروس کرونا تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌های این مرکز بر اساس مصوبات شورای پدافند زیستی استان اجرا می‌شود.

وی گفت: برنامه‌های متنوع فرهنگی هنری متناسب با ایام محرم و عزاداری حضرت سید الشهدا (ع) در حسینیه هنر استان مرکزی با تاکید کامل بر شیوه‌نامه‌های بهداشتی اجرا و برای تاثیرگذاری بیشتر آماده دریافت طرح‌ها و پیشنهادات جامعه هنری استان است.  

۱۱ مجتمع فرهنگی و هنری، ۱۰۳ آموزگاه هنری، ۱۲۳ موسسه فرهنگی هنری یک و چند منظوره، ۲۱۸ کانون تبلیغاتی، ۸۳ نشریه محلی، ۵۰ نمایندگی نشریات سراسری، ۵۸۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد و ۲ هنرستان هنرهای زیبا بخشی از ظرفیت های فرهنگی و هنری استان مرکزی است.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها