منابع عراقی: پایگاه اسپایکر با پهپاد ناشناس هدف قرار گرفت

بغداد - ایرنا - منابع عراقی بامداد سه شنبه به دنبال وقوع دو انفجار در پایگاه اسپایکر اعلام کردند که یک فروند پهپاد این پایگاه را هدف قرار داده است.

وبگاه الاخباریه و چند رسانه دیگر عراق در خبری فوری اعلام کردند که پایگاه اسپایکر با یک فروند پهپاد ناشناس مورد حمله قرار گرفته است.

در همین حال، تارنمای «السومریه نیوز» اواخر وقت دوشنبه در خبری به نقل از یک منبع امنیتی نوشت که انفجارهای پایگاه اسپایکر ناشی از منفجر شدن جعبه های مهمات بود که منجر به وقوع آتش سوزی شد. 

به گفته این منبع، چهار تیم آتش نشانی فوری به محل حادثه اعزام شدند و آتش سوزی را مهار کردند. 

کمیته امنیت رسانه عراق نیز اعلام کرد که دوشنبه شب دو انفجار در پایگاه اسپایکر روی داد و نیروهای آتش نشان موفق به خاموش کردن آتش شدند. 

در بیانیه این کمیته آمده است که جزئیات و علت حادثه به زودی اعلام می شود.

ساعتی پیش‌از انفجارهای اسپایکر، کمیته امنیت رسانه عراق اعلام کرد که پایگاه التاجی محل حضور نیروهای ائتلاف بین المللی موسوم به ضد داعش به سرکردگی آمریکا با سه موشک هدف قرار گرفت.

در بیانیه این کمیته آمده است که پایگاه التاجی در شمال بغداد با سه موشک هدف گرفته شد و موشک ها در سمت نیروهای عراقی فرود آمد. 

بیانیه افزوده که موشک های کاتیوشا در سایت های نیروهای ارتش عراق به زمین نشست که نخستین موشک به اسکادران پانزدهم هواپیماهای ارتش اصابت و خسارت زیادی به یکی از بالگردها وارد کرد.

موشک دوم نیز در مقر توپخانه و اسلحه خانه به زمین نشست و باعث خسارت مادی شد. 

موشک سوم در اسکادران دوم نیروی هوایی فرود آمد، اما منفجر نشد.

بیانیه تاکید کرده که نیروهای امنیتی عراق همچنان در تعقیب عوامل حمله به پایگاه هستند.

پایگاه نظامی اسپایکر در شمال بغداد و در شهر تکریت واقع است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =