۷ طرح سلامت در آذربایجان‌غربی آماده بهره‌برداری است

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: هفت پروژه عرصه سلامت در این استان با اعتبار بیش از یک‌هزار و ۷۰۰ میلیارد ریالی آماده بهره برداری شده که در آینده نزدیک افتتاح می‌شود.

دکتر جواد آقازاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بزرگترین پروژه آماده شده، بیمارستان آیت الله خویی خوی به شمار می‌رود که برای اجرای آن، یک‎‌هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی اضافه کرد: این طرح که از سال ۱۳۹۰ در ورودی شهر خوی از مسیر ارومیه احداث شده، سال گذشته به پایان رسید و بهره برداری از آن آغاز شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: در این بیمارستان که در سه هزار مترمربع فضا اجرایی و ۲۶۰ تخت در آن به کارگیری شده، ۷۵۰ نفر به صورت مستقیم شاغل هستند.

دکتر آقازاده از آمادگی سه طرح بهداشتی و درمانی در پیرانشهر برای افتتاح خبر داد و بیان کرد: پایگاه فوریت های پزشکی کهنه‌خانه با حدود ۱.۵ میلیارد ریال هزینه، مرکز خدمات جامع سلامت کهنه‌خانه با ۱۳.۷ میلیارد ریال هزینه و پایگاه سلامت کهنه‌خانه در این شهرستان با ۳.۳ میلیارد ریال هزینه آماده شده است.

وی مجموع اشتغال ایجاد شده در این سه طرح را ۲۸ نفر اعلام کرد و گفت: عملیات احداث این طرح ها سال ۱۳۹۵ آغاز شده که امسال وارد فاز بهره برداری شده است.

وی با اشاره به آماده شدن سه کلینیک تخصصی در سلماس، پلدشت و شاهین دژ برای افتتاح افزود: برای اجرای این طرح ها به ترتیب ۶۲، ۲۸ و چهار میلیارد ریال هزینه شده و میزان اشتغال آنها نیز به ترتیب ۴۰، ۲۰  و پنج نفر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی اضافه کرد: مجموع اشتغال برنامه ریزی شده برای این طرح ها حدود ۸۵۰ نفر است که ظرفیت قابل توجهی به شمار می رود.

آذربایجان غربی از جمله استان هایی است که در دولت تدبیر و امید، توجه ویژه ای به بهبود شاخص بهداشتی این استان شده و علاوه بر افزایش تخت های بیمارستانی در این استان از حدود یک تخت به ازای هر یک‌هزار نفر به بیش از ۱.۵ تخت، طرح های بهداشتی و درمانی قابل توجهی نیز به بهره برداری رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha