نجات بره میش و دیگر اخبار کوتاه خراسان شمالی

بجنورد - ایرنا - فرمانده انتظامی شیروان از نجات یک راس بره‌میش وحشی از دست شکارچیان غیرمجاز در منطقه گلیان این شهرستان خبر داد.  

سرهنگ مسعود وحیدی،  دوشنبه در این خصوص اظهار داشت: به دنبال دریافت خبری مبنی بر وقوع یک مورد شکار غیرمجاز در حوزه پاسگاه گلیان، ماموران پاسگاه به همراه ماموران انتظامی کلانتری ۱۲ در محل حاضر شدند که شکارچیان به محض مشاهده ماموران، با یک دستگاه موتورسیکلت از محل متواری شدند.

وی افزود: در همین رابطه با تلاش ماموران یک راس بره میش وحشی از نژاد اوریال که از ناحیه پا مورد اصابت گلوله شکارچیان قرار گرفته بود پیدا شده و برای درمان به ماموران اداره حفاظت محیط زیست شیروان تحویل داده شد.
فرمانده انتظامی شیروان با بیان اینکه متهمان فراری شناسایی و تحت تعقیب پلیس قرار گرفته اند، خاطرنشان کرد: محیط زیست یک سرمایه و دارایی گرانبهای ملی است و پلیس با اقتدار کامل از آن پشتیبانی می کند.

واژگونی پراید و مجروح شدن ۵ نفر 

فرمانده انتظامی شیروان همچنین از واژگونی یک دستگاه خودرو سواری پراید دراین شهرستان و مصدومیت پنج سرنشین آن خبر داد و گفت: این حادثه امروز در کیلومتر یک محور شیروان - بجنورد روی داد که در آن راننده و چهار سرنشین خودرو به شدت آسیب دیده و توسط عوامل امدادی به مراکز درمانی منتقل شدند.
شرهنگ وحیدی علت وقوع این حادثه را عدم توجه به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی راننده اعلام و به رانندگان توصیه کرد ضمن پرهیز از شتاب زدگی در رانندگی، در صورت خواب آلودگی در محل مناسب به مدت ۲۰ دقیقه به استراحت بپردازند.

دستگیری سارق وسایل خودرو در بجنورد

فرمانده انتظامی بجنورد اعلام کرد: یک سارق حرفه ای که تاکنون در ۹ فقره اقدام به دزدیدن محتویات خودروهای شهروندان کرده بود به دام افتاد.

سرهنگ محمد غلامی افزود: دستگیری این سارق پس از وقوع چند فقره سرقت محتویات داخل خودرو در مرکز استان خراسان شمالی در دستور کار کارکنان کلانتری ۱۲ بجنورد قرار گرفت که در گشت زنی های محسوس و نامحسوس ماموران در محدوده مناطق وقوع جرم، این سارق در حین سرقت داخل خودرو دستگیر و به کلانتری منتقل شد.

وی گفت: متهم در بازجویی های فنی به ۹ فقره سرقت محتویات داخل خودروها اعتراف کرد که مراتب پس از تشکیل پرونده به همراه متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =