مربی تیم ملی تپانچه: به دنبال برگزاری مسابقه با کشورهای همسایه هستیم

تهران - ایرنا - مربی تیم ملی تپانچه گفت:‌ ‌به پیشنهاد سایر مربیان تیم ملی در حال رایزنی برای برگزاری اردوهای برون‌مرزی و برگزاری مسابقات با تیراندازان کشورهای همسایه همچون جمهوری آذربایجان، ترکیه یا بلاروس هستیم.

«محسن نصراصفهانی» روز سه شنبه در گفت و گو ایرنا افزود: البته این سفرها با توجه به بیماری کرونا باید با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی به صورت زمینی و با اتوبوس اختصاصی انجام شود تا ضمن حفظ سلامت ورزشکاران شانس محک زدن به آنان داده شد و علاوه بر آن امکان استفاده از فشنگ نیز فراهم شود.

وی ادامه داد:‌ در ۲ ماه اخیر، هفته‌ای سه روز تمرین می‌کنیم، اما این تمرینات جنبه اردوی تیم ملی ندارد بلکه فقط جلسه رفع اشکال است تا ورزشکاران وضعیت موجودشان را حفظ کرده یا آمادگی شان کاهش نیابد.  تیراندازان در خانه تمرین خشک و استقامتی داشتند تا آمادگی جسمانی شان حفظ شود اما به خاطر استقامتی بودن تمرینات ثبات سلاح شان زیاد بود و در مقابل، عملکرد تکنیکی آنان در جلسات تمرین و استفاده از فشنگ یا ساچمه به دلیل تکان‌های سلاح کاهش یافته بود.

نصراصفهانی با بیان اینکه در جلسات تمرینی فقط ۲  تیرانداز تپانچه دارای سهمیه المپیک حضور دارند، تصریح کرد: با توجه به شرایط کرونا در کل کشور امکان اسکان یا تغذیه برای تیراندازان ملی‌پوش در تهران وجود نداشت و به همین دلیل این تیراندازان با هماهنگی فدراسیون و هیات‌های استانی تمریناتشان را در استان خود پیگیری می‌کنند و البته با کادر فنی ارتباط نزدیک دارند.

مربی تیم ملی تپانچه تصریح کرد: در حال حاضر وضعیت تمرینی خوبی داریم و برای مشخص شدن وضعیت تیراندازان، نیاز به رقابت داریم تا توان آنان محک بخورد.

نصر با اشاره به اینکه جلسات تمرینی در ۲ ماه گذشته فقط با حضور «هانیه رستمیان» و «جواد فروغی» پیگیری شده است، گفت:‌ یک رویداد کسب سهمیه المپیک را پیش‌رو داریم که براساس اعلام فدراسیون جهانی تیراندازی این رقابت‌ها اسفند ۹۹ یا فروردین ۱۴۰۰ برگزار می شود و بیشترین شانس ما در بخش تپانچه با «گلنوش سبقت‌اللهی» است.

وی اضافه کرد:‌امیدوارم شرایط به گونه‌ای در آزادی فراهم شود که علاوه بر ۲  المپین، ‌چند ملی‌پوش دیگر در جلسات تمرینی حضور یابند تا فضای رقابتی ایجاد شده و میزان آمادگی تیراندازان ارتقا یابد.

این مربی در  خصوص اینکه شنیده‌ها حاکی از شروع مسابقات تیراندازی در اروپا است گفت: ‌این مسابقات غیر رسمی هستند، زیرا فدراسیون جهانی تمامی رقابت‌ها تا پایان سال میلادی را لغو کرده،  اما برخی کشورهای اروپایی مسابقاتی را با حضور کشورهای همسایه برگزار می‌کنند که برای ما امکان حضور در آنان میسر نیست.

مربی تیم ملی تپانچه در مورد فشنگ مورد نیاز تیراندازان نیز افزود: ‌فشنگی که داشتیم برای شرکت در مسابقات و تمرینات تیم ملی تا زمان المپیک بود که به صورت قطره چکانی آن را در اختیار «هانیه رستمیان» قرار دادیم و حالا نیاز داریم تا فشنگ مورد نیاز تا المپیک ۲۰۲۱ تامین کنیم و تامین این فشنگ‌ها نیاز به حمایت همه جانبه بخش‌های مختلف ورزش دارد.

وی ادامه داد:‌ فعالیت و تمرینات تیراندازان به دلیل قرنطینه، کم شده و از سوی دیگر امکان تمرینات بدنسازی نیز ندارند و همین مساله موجب افزایش وزن در برخی از آنان حتی نزدیک به چهار کیلوگرم شده است که این اصلا خوب نیست و برنامه‌های جدیدی برای کاهش ساعت خواب و تغذیه در اختیار آنان قرار داده‌ایم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha