حزب الله: رژیم صهیونیستی آغاز کننده درگیری امروز بود

تهران- ایرنا- حزب الله لبنان ادعای رژیم صهیونیستی را مبنی بر اینکه حمله و درگیری روز دوشنبه در جنوب لبنان از سوی نیروهای حزب الله آغاز شد، تکذیب کرد.

حزب الله لبنان ادعای رژیم صهیونیستی مبنی بر اقدام حزب الله و شروع درگیری از سوی نیروهای این حزب را تکذیب کرد.

به گزارش شبکه خبری الجزیره، حزب الله لبنان دوشنبه شب در بیانیه ای اعلام کرد که  ادعای رسانه‌های دشمن مبنی بر ناکام گذاشتن عملیات نفوذ از خاک لبنان به فلسطین اشغالی و ادعای آنها درباره شهادت و زخمی شدن برخی نیروهای مقاومت در حملات توپخانه‌ای به مزارع شبعا، کاملا نادرست است و نوعی تلاش برای تدارک پیروزی‌های واهی و دروغین به شمار می رود.
در این بیانیه همچنین تاکید شده  که در حوادث امروز هیچ درگیری یا تیراندازی از سوی حزب الله رخ نداده و آنچه اتفاق افتاده تنها از سوی دشمن ترسو و نگران بوده است.
حزب الله در عین حال هشدار داده است که پاسخ شهادت علی کامل محسن را که اخیرا در حمله صهیونیست‌ها به حومه فرودگاه دمشق شهید شد، به طور حتم خواهد داد و صهیونیست‌ها بخاطر جنایات شان باید در انتظار مجازات باشند.
حزب الله همچنین تاکید کرد که در برابر اقدام امروز نظامیان صهیونیست مبنی بر گلوله باران روستای الهباریه و آسیب دیدن منزل یکی از اهالی، سکوت نخواهد کرد و آنها به زودی شاهد اقدام متقابل حزب الله خواهند بود.
رسانه‌های اسرائیلی روز دوشنبه از وقوع چند انفجار و تبادل آتش در مزارع اشغالی شبعا و تپه های کفرشوبا در مناطق مرزی لبنان و فلسطین اشغالی خبر دادند. 
المیادین به نقل از تارنمای روزنامه «اسرائیل الیوم» نوشت که نیروهای حزب الله، یک تانک مرکاوای اسرائیل را با موشک هدف قرار دادند.
بر اساس گزارش رسانه های رژیم صهیونیستی، نیروهای این رژیم به سمت نیروهای حزب‌الله که سعی داشتند وارد فلسطین اشغالی شوند،‌ آتش گشودند.
نتانیاهو در واکنش به این حادثه گفت: آنچه در مرزهای مشترک با لبنان روی داده، حادثه امنیتی ساده ای‌ نیست.
وی افزود: وضعیت مرزهای شمالی را تحت نظر داریم و ارتش اسرائیل آماده هر سناریویی است و برای تضمین امنیت اسرائیل نزدیک یا دور از مرزهایش، اقدام خواهد کرد. 
نتانیاهو لبنان و حزب الله را مسئول حملاتی دانست که از خاک لبنان انجام شود.
اویخای ادرعی سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز با صدور بیانیه‌ای مدعی شد: ارتش «عملیات تخریبی» در منطقه جبل روس را خنثی کرد. نیروهای ارتش توانستند عملیاتی را که یک گروه سه الی چهار نفره از نیروهای حزب‌الله طراحی کرده و درصدد اجرای آن بودند، ناکام بگذارند. این افراد چند متری از خط آبی (که خط عقب‌نشینی اسرائیل پس از جنگ سال ۲۰۰۶ است)، عبور کردند و وارد منطقه حاکمیتی اسرائیل شدند.
ادرعی افزود، نظامیان اسرائیلی به سمت نیروهای حزب‌الله آتش گشودند. در این درگیری‌ها آسیبی به نیروهای اسرائیلی نرسید.
سخنگوی ارتش اسرائیل با بیان اینکه شماری از نیروهای حزب‌الله در این درگیری زخمی شدند، گفت: جاده‌ها در منطقه شمال به زودی باز می‌شود و زندگی عادی جریان پیدا می‌کند؛ اما روزهای پرتنش و سختی پیش رو داریم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =